Армії треба зброя, а 70% бюджету “проїдається”: Резніков заявив, що Міноборони бракує ще $23 млрд – 24 Новини

Армії треба зброя, а 70% бюджету “проїдається”: Резніков заявив, що Міноборони бракує ще $23 млрд

Він наголосив, що відомству критично бракує коштів для закупівлі сучасного озброєння та амуніції.

Цьогорічний бюджет Міністерства оборони – найбільший за 30 років. При цьому 70% видатків у бюджеті армії йдуть на утримання, їх фактично “проїдають”.

Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв’ю “AрміяInform”.

“Цього року держава виділила Міноборони понад 133 млрд грн. І ще право на 15 млрд грн державних гарантій. Це — найбільший бюджет за 30 років. Найбільший! Але він все одно не вирішує головних завдань.

Йдеться про хронічну проблему: понад 70 % бюджету — це видатки утримання, “проїдання”. Переозброєння, бойова підготовка й розвиток фінансуються лише на 15-20 % від потреби.

Умовно, зараз ми отримали на озброєння 28 млрд грн, разом з держгарантіями — нехай буде 40 млрд. Але, якщо скласти видатки на озброєння з уже затверджених, узгоджених та перспективних програм, то потрібно 230-250 млрд грн. Щороку!” – наголосив Резніков.

Він наголосив, що відомству критично бракує коштів для закупівлі сучасного озброєння та амуніції. Додав, що українській армії конче потрібні сучасні системи ПВО і ПРО, безпілотні та ракетні технології. Також він наголосив на необхідності суттєво підвищити витрати на соціальне забезпечення військовослужбовців.

Резніков нагадав, що на сьогодні понад 40 тисяч військових “у черзі” на отримання квартири від держави. Крім того, дві третини наявного особистого складу на планують підписувати другий контракт про військову службу, констатував міністр оборони.

Також, за його словами, у Міноборони сотні об’єктів нерухомості знаходяться у недобудованому стані. Більше того, через них до сьогодні ще тривають суперечки в судах.

Резніков наголосив, що у бюджеті не вистачає ще 23 мільярди доларів, щоб витрати на армію сягнули 3% від ВВП.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях