Банки почали списувати борги з рахунків клієнтів автоматично – 24 Новини

Банки почали списувати борги з рахунків клієнтів автоматично

В Україні набула чинності автоматичне списання боргів з банківських рахунків боржників. 23 березня набув чинності наказ Мін’юсту, за яким списання коштів з банківських рахунків боржників тепер буде відбуватися автоматично.

Раніше “автоматом” списували гроші лише з рахунків тих, хто заборгував по аліментах. Тепер же, за новими правилами, гроші списують з усіх боржників, до яких суд вирішив застосувати примусове стягнення.

Крім боргів по аліментах, там є несплачені штрафи за порушення ПДР і, найголовніше, комунальні борги. Тепер банки їх стягують з боржника на першу вимогу державного або приватного виконавця.

Раніше, для того щоб отримати доступ до грошей боржника і домогтися їх списання з рахунку, судовий виконавець повинен був пройти паперову тяганину. Тепер же все робиться легко – у кілька кліків. Арешт рахунку і списання з нього грошей відбувається в онлайн-режимі майже миттєво.

Банки почали списувати борги з рахунків клієнтів автоматично

Сьогодні в цій системі вже працює 7 українських банків, включаючи ПриватБанк і monobank.

До системи вже під’єднані такі банки:
  1. “ТАСкомбанк”;
  2. “ПриватБанк”;
  3. “Універсал Банк” і monobank, який працює на його інфраструктурі;
  4. “Оксі банк”;
  5. “Банк Восток”;
  6. “Індустріалбанк”;
  7. “ПроКредит Банк”.

При цьому ще 44 банки випробовують цю систему в тестовому режимі, і 11 – готуються до тестових випробувань. Отже, слід чекати, що вже найближчим часом в Україні не залишиться банків, які не будуть списувати коштів з рахунків боржників. На сьогодні в Єдиному реєстрі боржників міститься 5,5 мільйона заборгованостей. Звичайно, це величезний пласт роботи. Але таким чином, очевидно, держава вирішила покінчити з боргами по комуналці.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях