Держбюджет щороку недоотримує 9 млрд гривень через нелегальний алкоголь – 24 Новини

Держбюджет щороку недоотримує 9 млрд гривень через нелегальний алкоголь

Державний бюджет недоотримує щороку 9 млрд гривень через неоподаткування алкоголю, виробленого нелегально.

Про це йдеться у звіті Рахункової палати про надходження акцизного податку з алкогольних напоїв до держбюджету протягом 2019-2020 років та 9 місяців 2021 року.

За даними Державної податкової служби, обсяги виробленої лікеро-горілчаної продукції у 2020 році у порівнянні з 2019 роком збільшилися майже на 11%, виноробної продукції та солодового пива зменшилися на 13% та 0,5% відповідно.

Імпорт лікеро-горілчаної продукції зріс майже на 45%, виноробної – вдвічі, пива – більш ніж на 11%.

«До держбюджету за цей період надійшло майже 42 млрд грн акцизного податку з алкогольних напоїв, імпортованих та вироблених в Україну. Проте його питома вага у загальній сумі податкових надходжень знизилася з 1,9% у 2018 році до 1,6% за 9 місяців 2021 року», – повідомляється у звіті.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, частка нелегального спиртного в Україні становить понад третину загального обсягу ринку алкоголю і більш ніж половина ринку міцного алкоголю, додають у Рахунковій палаті.

Оподаткування нелегально виробленої та завезеної лише лікеро-горілчаної продукції може поповнити держбюджет від акцизного податку розрахунково на рівні 9 млрд грн на рік, заявляють у Рахунковій палаті.

«Внаслідок неналежної роботи Мінфіну та Державної фіскальної служби (ДПС) досі не запроваджено у повному обсязі автоматизовану систему контролю «Електронна акцизна марка», — повідомили фахівці.

До цього часу законодавчо не врегульовано питання торгівлі алкогольними напоями через Інтернет.

«Контроль органами ДФС (Держмитслужби) за незаконним переміщенням спирту та алкогольних напоїв був малоефективним. За 2 роки та 8 місяців митники вилучили понад 158 тис. л спирту, понад 25 тис. л алкогольних напоїв та понад 2 млн предметів, схожих на марку акцизного податку. Проте майже 74% обсягів вилученого спирту повернули власникам за рішенням суду, що свідчить про необґрунтованість окремих рішень митних органів, а також непродуктивність видатків коштів державного бюджету на сплату судового збору у цих справах», – додали у Рахунковій палаті.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях