Комунальники закликають уряд відмовитися від ринку газу: під загрозою зриву – опалювальний сезон – 24 Новини

Комунальники закликають уряд відмовитися від ринку газу: під загрозою зриву – опалювальний сезон

Опалювальний сезон в Україні може бути зірваний. Ціни за газ, які доведеться платити підприємствам теплової комунальної енергетики, виявилися абсолютно непідйомними. До того ж їм потрібно розраховуватися з Нафтогазом за передоплатою. При цьому грошей у теплокомуненерго немає.

Про те, що прийдешній опалювальний сезон може бути зірваний, повідомляють мери багатьох українських міст. Зокрема, про це заявили градоначальники Тернополя, Житомира, Славутича, Києва та інших міст.

Причин можливого зриву – дві: надто високі ціни на газ і алгоритм, за яким газ відпускається підприємствам ТКЕ лише за передоплатою. Обидва ці фактори – вкрай несприятливі для комунальників.

На сьогодні ціна газу в Європі вже перевищила 540 доларів за кубометр. Природно, що для України, яка отримує російський газ реверсом із Європи, вона ще вища. Купувати газ за такими цінами підприємствам ТКЕ просто немає звідки. У них і на минулий опалювальний сезон, коли ціни були вдвічі нижчими, а умови покупки було більш лояльними, ледь вистачало грошей. Тепер же, за нинішніх умов, покупка газу стала просто неможливою.

Комунальники закликають уряд відмовитися від ринку газу: під загрозою зриву - опалювальний сезон

“Ціна 18,5 тис. грн за 1000 кубометрів газу означає, що тариф більше, ніж удвічі зросте для бюджетної муніципальної сфери. Це означає, що в бюджетах міст на листопад і грудень коштів на опалення просто немає. Тому що те, що закладалося в бюджетний розрахунок на 2021 рахувалося на момент опалювального сезону 2020-2021. Сьогодні умови зовсім інші і дефіцит коштів колосальний”, – говорить мер Славутича Юрій Фомічов.

Звичайно, місцева влада шукатиме всілякі виходи із ситуації. Оскільки додаткових грошей на закупівлю газу немає і не передбачається, на місцях будуть змушені згорнути бюджетні програми та скасувати надбавки до зарплат працівникам бюджетної сфери. Зокрема, вчителям і медикам, яких держава і так не балує високими заробітками.

Заступник голови КМДА Петро Пантелєєв вважає, що ринкові перетворення, через які скасували механізм ПСО для підприємств паливно-енергетичного комплексу – це “фатальна реформа”, яка загнала комунальників у глухий кут.

“Ці два фактори – скасування ПСО і ціна – поставили галузь на грань виживання. Опалювальний сезон у таких умовах ми не пройдемо. Вся галузь буде банкрутом”, – говорить Пантелєєв.

Потрібно визнати, що вільний ринок газу в умовах, що нині склалися, стане згубним для теплової енергетики, вважають мери міст. Тому держава повинна негайно взяти ситуацію під свій контроль, щоб не допустити зриву опалювального сезону в містах.

“Наші “бодання” з Нафтогазом ні до чого не приведуть. Треба на національному рівні приймати план виживання на цей опалювальний сезон”, – підсумував заступник київського мера.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях