Курс долара стрімко зміниться з нового року – 24 Новини

Курс долара стрімко зміниться з нового року

В Україні після нового року може стрімко обвалитися гривня. При цьому курс долара різко піде вгору. Така ситуація цілком ймовірна через те, що зараз не видно жодного чинника, який міг би сприяти зміцненню національної валюти.

Такий невтішний прогноз для гривні та загалом для національної економіки дав аналітик компанії Esperio Олександр Болтян.

Звичайно, багато в чому ситуація з курсом валют залежатиме від стану справ в економічній галузі України, від геополітичних прогнозів, а також від того, наскільки готовий буде Нацбанк жертвувати золотовалютними запасами країни для того, щоби підтримати національну валюту, каже експерт.

Слід сказати, що Нацбанк уже витратив чимало коштів для того, щоби підтримати гривню, що падає. Однак ці витрати виявилися малоефективними. Так, із 22 по 26 листопада НБУ “викинув на ринок” 630 мільйонів доларів і при цьому зумів лише трохи затримати падіння гривні. Вона за ці чотири дні втратила 31 копійку. Курс долара тоді становив 26,56 гривні. Проте, втративши підтримку Нацбанку, гривня відразу почала дешевшати, і вже на 1 грудня долар коштував 27,3 гривні.До речі, такий самий курс долара, 27,30 гривні, Нацбанк встановив на понеділок, 6 грудня. Тобто очевидно, що долар не має наміру поступатися своїми позиціями. Хоча тут, радше, очевидно інше: гривня сама їх здає, залишившись без підтримки сильних гравців.

Курс долара стрімко зміниться з нового року

“Інвесторам і простим громадянам не варто вірити в прогнози зростання гривні і потрібно зрозуміти, що інфляційні тяжкі наслідки ляжуть тільки на споживача. Тому придбання доларів або утримання накопичень у доларах поки будевірною тактикою”, – радить Болтян.

При цьому він також нагадує, що МВФ погодився надати нам новий кредитний транш лише в обмін на підвищення тарифів на енергоносії для населення наступного року. Це ляже додатковим фінансовим тягарем на плечі всіх українців. Тому навіть якщо зовнішньополітичні ризики відступлять, а економічні ризики знизяться (хоча з чого б їм знижуватись, – авт.), то все одно населенню доведеться витрачати більше грошей. А це призведе до відтоку банківських вкладень та неминуче потягне за собою подальшу девальвацію гривні і зростання курсу долара.

“Однозначно сказати, що на початку 2022 року курс продажу долара США в Україні буде 27,50 грн. або 29,40 грн. зараз неможливо, оскільки динаміка залежить від політичних факторів. Наведені прогнози складно назвати оптимістичними. Судячи з усього, найближчим часом не варто чекати зміцнення курсу гривні, і він рухатиметься у бік закладеного до бюджету 2022 року показника 28,6 грн/дол. під дією об’єктивних факторів”, – прогнозує експерт.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях