Не хабар, а оплата: суд виправдав доцента львівського ВНЗ, який написав замість студента наукову за $400 – 24 Новини

Не хабар, а оплата: суд виправдав доцента львівського ВНЗ, який написав замість студента наукову за $400

Доценту вдалося домогтися ще одного розгляду справи через п’ять років.

Суд повністю виправдав доцента Львівського національного аграрного університету Олега Соколовського, який за гроші писав наукові роботи студентам.

Так, 2016 року доцент написав дипломну роботу замість студента з іншої кафедри, отримавши за неї 400 доларів. Соколовського тоді затримали “на гарячому”, коли він отримував гроші від студента.

Спочатку районний суд визнав провину викладача в “отриманні неправомірної вигоди” і присудив йому штраф у розмірі 21 тисяча гривень, заборонивши бути науковим керівником у студентів та приймати іспити.

Однак, доценту вдалося домогтися ще одного розгляду справи через п’ять років, коли касаційний суд скерував її назад до Жовківського суду.

Виправдувальний вирок ухвалив суддя Володимир Мікула і на його думку це був не хабар, а “оплата наукової творчої роботи”.

“(Соколовський – ред.) вважає, що це його право і він погодився на прохання студента оскільки йому були необхідні кошти на лікування батька. Вважає, що викладач має право писати наукові роботи. Таку роботу він виконував в позаробочий час, не використовуючи обладнання установи, де працював. Він хотів надавати студенту необхідні консультації, але той повідомив, що не вміє креслити на комп`ютері, а тому не може сам написати свою дипломну роботу. Вважає, що кошти отримав правомірно”, – заключив суддя.

Також Мікула наполіг на тому, що від студента вимагають захистити дипломну роботу, однак немає заборони на написання тексту іншою особою, тож злочином були би лише намагання Соколовського вплинути на оцінювання роботи. Однак автор роботи студента не був членом екзаменаційної комісії, тож не міг вплинути на оцінювання роботи.

Цю ж версію подій підтвердив і студент, який був присутній на засідання суду.

Крім того, суд взяв до уваги, що Галицький районний суд міста Львова засудив члена екзаменаційної комісії Миколу Когута, який взяв від цього ж студента 200 доларів за успішний захист роботи. Тож, на думку Мікули, винного в цій справі вже знайшли.

Як повідомляють місцеві журналісти, Соколовський до і до сьогодні працює на кафедрі машинобудування ЛНАУ.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях