Що буде з курсом долара на наступному тижні: все вирішать іноземці – 24 Новини

Що буде з курсом долара на наступному тижні: все вирішать іноземці

Долар зараз переживає в Україні не найкращий свій період. Гривня зміцнюється з кожним днем. Втім, ситуація на ринку валют складається дуже ситуативно, і буквально кількома штрихами можна поміняти всю картинку. Наступного тижня відчутно вплинути на курс долара можуть іноземці.

Український уряд буде продавати чергові ОВДП. І активність покупців може дуже сильно вплинути на співвідношення вартості валют.

Долар активно падав на минулому тижні

Минулий тиждень став періодом зміцнення української національної валюти і, відповідно, падіння курсу долара. У п’ятницю долар активно продавався, в основному нерезидентами. Через це “американцеві” погрожував обвал нижче 27 гривень. Його кілька разів рятував Нацбанк, який скуповував валюту двічі за день. Це допомогло затримати курс долара над планкою в 27 гривень. Зараз курс від НБУ становить 27,04 гривні.

Іноземці активно обмінюють долари на гривні. Схоже на те, що вони серйозно готуються до покупки українських ОВДП.

“Схоже, нерезиденти готуються до розміщення Мінфіном у вівторок нових випусків ОВДП (облігацій внутрішньої держпозики). Дедалі міцнішає думка, що вони щось знають. Такий оптимізм напередодні перегляду облікової ставки Нацбанку і зустрічі Байдена-Путіна насторожує. Зі свого боку, протистояти пропозиції внутрішній ринок не може, тому тільки за допомогою регулятора вийшло зупинити різке зміцнення гривні. І то закрилися на мінімумах з літа минулого року “, – поділився своїми міркуваннями керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин.

Що передбачається наступного тижня

Наступного тижня український уряд має здійснити чималі виплати за минулими позиками. Причому, платити потрібно буде як в американській валюті, так і в гривнях. Зокрема, тільки у гривнях, кажуть аналітики, доведеться віддати 17,3 мільярда. Тому зараз нашій владі дуже потрібна грошова маса в національній валюті.

Що буде з курсом долара на наступному тижні: все вирішать іноземці

Скільки і за що Україна повинна віддати на наступному тижні:

  • 16 червня: 14 млрд грн. погашення 3,3 млрд грн. відсотків (купон) по ОВДП;
  • 17 червня: $ 12 млн відсотків за доларовими ОВДП;
  • 20 червня: € 34 млн відсотків за єврооблігаціями.

Як може змінитися курс долара

Аналітик кажуть, що багато буде залежати від того, наскільки активно нерезиденти будуть скуповувати нові облігації ВДП. Якщо вони активно кинуться в Україну зі своїми доларами, то курс долара може впасти під 27 гривень і буде коливатися на рівні 26,85-26,9 гривень.

Якщо ж іноземці не проявлять великої активності, то гривня може здати позиції перед “американцем” до 27,05-27,15.

Курс євро при цьому залишається плаваючим. У п’ятницю готівковий курс євро поступився гривні 5 копійок. У продажу він становив 32,95-33,25 гривні, а в покупці 32,45-33,25 гривні.

Долару нині неспокійно і на батьківщині

Тим часом і в самих США звістка про зростання інфляції справила ефект вибуху бомби. Народ сполошився, коли стало відомо, що травнева інфляція виросла проти квітневої на 0,8% і досягла 5%.

Правда, нелякані американці, які твердо вірять у непорушність своєї грошової одиниці, швидко заспокоїлися. Вони вірять, що Федеральний резерв не дасть проблемі розростися.

“Схоже, ринки ще вірять в позицію Федрезерву про те, що поточний сплеск інфляції є тимчасовим”, – описав очікування американців аналітик Oanda Джеффрі Хеллі в коментарі агентству Associated Press.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях