Тарифи на газ для побутового сектору формально не збільшать, але українцям доведеться заплатити за високими розцінками – 24 Новини

Тарифи на газ для побутового сектору формально не збільшать, але українцям доведеться заплатити за високими розцінками

До кінця опалювального сезону в Україні будуть діяти незмінні тарифи на газ для побутового сектору і для підприємств комунальної теплової енергетики які опалюють побутовий сектор. Але при цьому жодному українцю не вдасться уникнути підвищення ринкових цін на газ. Вони “наздоженуть” нас у вартості товарів і послуг.

Адже фіксовані тарифи на газ будуть лише для населення і для тієї частини опалення, яка буде йти на потреби населення і бюджетних організацій. Іншим споживачам, а це вся промисловість, сфера послуг, фінансовий сектор, торгівля – доведеться платити за газ за ринковими цінами, які цьогоріч немов “із ланцюга зірвалися”.

В Європі не встигають оновлювати ціни на газовому ринку. І українським споживачам, так чи інакше доведеться купувати газ за цими нечуваними цінами. Природно, вони не будуть працювати собі у збиток. Тому вони закладуть вартість цих тарифів на газ у собівартість своєї продукції.

“Незважаючи на захищеність цієї зими населення і виробників тепла від цінових стрибків, значна частина економіки України вже зараз буде відчувати дорожнечу цього палива”, – констатує директор з досліджень DiXi Grouр Роман Ніцович.

Тарифи на газ для побутового сектору формально не збільшать, але українцям доведеться заплатити за високими розцінками

В першу чергу різко збільшиться вартість газової складової в собівартості продукції хімічної, будівельної, металообробної галузей. Всі ці підприємства змушені купувати газ для своїх потреб на ринку. А для більшості з них ціна енергоресурсу є визначальною в собівартості їхнього продукту. Природно, це призведе до різкого подорожчання їхньої продукції, особливо, будматеріалів.

“До того ж, ціни опалення та газу є складовими розрахунків індексу кошика споживчих цін для населення, тому за дорожнечу газу в Європі у нас так чи інакше заплатять усі”, – підсумував експерт.

Тому всі продовольчі та промислові товари, у виробництві яких використовується газ, так чи інакше виростуть в ціні. І нам всім доведеться, так чи інакше, заплатити за високими європейськими тарифами на газ.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях