Тарифи на опалення і гарячу воду поповзуть вгору – 24 Новини

Тарифи на опалення і гарячу воду поповзуть вгору

Тарифи на опалення і гарячу воду в наступному опалювальному сезоні швидше за все підвищаться. Пов’язано це зі скасуванням PSO (спеціальних зобов’язань) для тепловиків. Тепер тепловики не зможуть стримувати зростання цін на тепло, і споживачам доведеться викладати з кишені чималі суми.

Зобов’язання продавати газ за зниженою ціною населенню і тепловикам виконував НАК “Нафтогаз України”. За допомогою механізму PSO владі вдавалося стримувати зростання ціни на газ для населення, що використовує його для обігріву осель і приготування їжі на конфорках. Уже 20 травня уряд збереться на засіданні, де спеціальні зобов’язання планується скасувати.

Тепловики якийсь час продавали свої послуги нижче рівня, обґрунтованого економікою і розміром ціни на газ, навіть спеціальної – на умовах PSO. Вони накопичили борги, з якими прийшов час розраховуватись. За минулий опалювальний сезон ціна за опалення становила 4048,5 грн /тис. куб. м (без ПДВ), тоді як на умовах PSO “Нафтогаз” відпускав газ по 6103,1 грн / тис. куб. Тепловики керувалися міркуваннями про те, що ціни на тепло і гарячу воду потрібно стримувати – чим нижче, тим краще, в тому числі для політичних рейтингів.

За останні п’ять років заборгованість зросла більш ніж в два рази. Сума боргу підприємств ТКЕ перед “Нафтогазом” за станом на початок року становила 35 млрд грн. Як відомо, не погасивши борг, тепловик не має права змінювати постачальника.

Однак, після того як МВФ зажадав скасувати PSO на газ, зростання цін стало неминучим. Все що залишається тепловикам, це переконати “Нафтогаз” в тому, що виплатять борг, і постачальник укладе з ним договір на поставку газу.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях