Ціна доставки газу в Україні подорожчає: причиною стали нові річні тарифи – 24 Новини

Ціна доставки газу в Україні подорожчає: причиною стали нові річні тарифи

Чергове зростання цін на газ в Україні призведе до зростання тарифу на доставку газу. Інфляція в країні стрімко набирає обертів, і дрібні компанії не переживуть коливання ціни на ринку після введення нового річного тарифу.

Вартість газу в Україні в липні 2021 року зросла до рекордної позначки 17 грн/ кубометр. Пов’язано це з подорожчанням газу на європейському ринку.

У середині літа планується зупинити газопровід “Північний потік-1”. При цьому російський “Газпром” відмовляється бронювати додаткові транзитні потужності для експорту газу в ЄС по українському газопроводу. Чого слід очікувати, поки невідомо, але те що постачальники газу переглянуть свої тарифи на серпень, вже очевидно.

Ціна доставки газу в Україні подорожчає: причиною стали нові річні тарифи

За словами експертів, близько половини витрат облгазів, пов’язаних з розподілом палива, припадає саме на закупівлю газу для технологічних процесів. Підвищення тарифів на газ спровокує зростання боргів облгазів перед Оператором ГТС України за додатковий відбір газу. Роздрібні постачальники змушені будуть підвищити кінцеву вартість газу для своїх споживачів, щоб вижити, тому підвищать тариф на доставку. Вигоду з цього отримають газовидобувні компанії, які матимуть додатковий ресурс для інвестицій в збільшення видобутку.

Деякі постачальники газу в липні вже підвищили ціни на газ для підприємств теплокомуненерго і ОСББ в Україні, і нові тарифи досягають 15 гривень за кубометр.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях