Ціни на олію продовжать зростати: аграрії поставили владі ультиматум – 24 Новини

Ціни на олію продовжать зростати: аграрії поставили владі ультиматум

У наступному році ціна на олію буде ще вищою, якщо влада обмежить аграріям експорт цього продукту. Обмеження на експорт знизить ціну на соняшник на внутрішньому ринку. Через це аграрії будуть змушені скоротити посіви цієї культури. А це автоматично призведе до зростання вартості кінцевого продукту.

Експортери бояться, що можуть втратити близько 3 мільярдів доларів прибутку, якщо буде введена квота на експорт соняшникової олії. Уряд має намір встановити квоту на нульовому рівні. Такі плани уряду начебто продиктовані благими намірами: чиновники хочуть збити ціни на внутрішньому ринку. Але експортери кажуть, що внутрішня ціна на олію може в такому випадку ще більше зрости.

Логіку їхніх міркувань можна зрозуміти. Українська зернова асоціація (УЗА) заявляє, що через обмеження експорту олії вона залишиться в Україні. На якийсь час це дійсно зіб’є ціну на сировину, а відтак і на сам кінцевий продукт. Однак в аграріїв різко впаде виручка, і вони будуть змушені переглянути свої плани щодо сівби соняшника на наступний сезон. Площа посівів буде скорочена.

Через це Україна втратить значний обсяг сировини, а отже внутрішня ціна на олію виросте ще вище, ніж цьогоріч. Крім того, Україна втратить свій експортний потенціал і валютні надходження. В УЗА називають приблизну величину втрат – 3 мільярди доларів.

Ціни на олію продовжать зростати: аграрії поставили владі ультиматум

“Як наслідок, вже в новому сезоні буде дефіцит сировини для переробних підприємств. Україна втратить значні обсяги експорту, валютної виручки та надходження до національного бюджету, а ціни на соняшник та олію ще більше виростуть”, – пишуть у повідомленні УЗА.

Тим часом, ціна  на олію в Україні стрімко зростає

Порівняно до минулого року ціна на олію зросла більше ніж удвічі. Виробникам олії вигідно продавати її за кордон, де цьогоріч склалися дуже високі ціни на цей продукт. Природно, що на внутрішньому ринку вони також не хочуть втрачати свої гроші, і тому підігнали внутрішні ціни до закордонних.

Таким чином, українці зі своїми зовсім не європейськими зарплатами змушені платити за цей продукт європейські ціни. І це при тому, на сьогодні Україна є світовим лідером з експорту олії.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях