Ціни на продовольство у світі за рік зросли на третину: що буде з вартістю продуктів в Україні – 24 Новини

Ціни на продовольство у світі за рік зросли на третину: що буде з вартістю продуктів в Україні

У світі продовжують зростати ціни на продовольство. Так, за минулий рік, із серпня 2020 по серпень 2021, індекс цін на продовольство загалом виріс майже на третину (на 32,9%). При цьому протягом двох попередніх місяців, у червні-липні, ціни на світовому ринку продовольства знижувалися.

У порівнянні з липневими цінами серпневі стали вище на 3,1%, повідомляє ФАО (Продовольча і сільськогосподарська організація ООН).

Зокрема, найбільше зросли ціни на цукор. Вони за місяць піднялися на 9,6%. Ціни на цукор зросли на тлі побоювань з приводу неврожаю тростини в Бразилії, яка є найбільшим експортером цього продукту на світовому ринку.

Після невеликого перепочинку знову відновили зростання ціни на рослинну олію. Тут задавала тренд пальмова олія, яке через скорочення її виробництва в Малайзії у серпні знову додала в ціні 6,7%. Крім пальмової, стали знову дорожче також рапсова та соняшникова олії.

Виросла також вартість зернових. Ціна на пшеницю зросла на 8,8% через те, що багато країн-експортерів знизили свої очікування на врожай. При цьому вартість кукурудзи впала майже на 1% через високий врожай цієї культури у нинішньому році.

Трохи піднялися й ціни на м’ясо: баранину, яловичину, птицю. При цьому вартість свинини трохи знизилася через низький попит на це м’ясо в Китаї.

Ціни на продовольство у світі за рік зросли на третину: що буде з вартістю продуктів в Україні

Що буде з цінами на продовольство в Україні вже цієї осені

На думку виконавчого директора Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, ціни на продукти в Україні цієї осені знижуватись не будуть. Однак і різкого стрибка вартості також можна не побоюватися. Радше, вони будуть повільно, але впевнено зростати.

“Обсяги врожаю і динаміка світових ціна на продовольство можуть лише або прискорити, або уповільнити процес подорожчання. Але все дорожчати у нас буде однозначно з однієї простої причини – в світі дорожчають продукти харчування через пандемію”, – заявив Пендзин.

При цьому, якщо вірити медикам, восени українців чекає черговий локдаун, каже Пендзин. А отже, доходи громадян знову скоротяться. Відповідно, знизиться їхня купівельна спроможність. Таким чином, якщо навіть ціни виростуть трохи, купити продукти стане складніше.

“Якщо буде локдаун, доходи серйозно впадуть. Може ціни і не сильно виростуть, але впадуть доходи і паритет купівельної спроможності. У цьому проблема. А так нічого критично не буде – ціни будуть рости без різких сплесків. Серйозного подорожчання на що-небудь я не прогнозую “, – підсумував експерт.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях