Ціни на житло: в Україні передбачають зростання вартості квартир радянської забудови – 24 Новини

Ціни на житло: в Україні передбачають зростання вартості квартир радянської забудови

Ціни на житло наступного року продовжать зростати. Причому йдеться не тільки про первинний ринок житла, а й про вторинний. У великих містах України ціни на житло зростуть уже на початку наступного року. Зростання вартості квартир у першому півріччі не перевищить 5%.

Такий прогноз щодо тенденцій на ринку нерухомості та цін на житло дав президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України Юрій Піта.

Чимало експертів ринку нерухомості кажуть, що в Україні неодмінно почне дорожчати нове житло. Вони переконані, що попит у покупців переважно буде на нові квартири підвищеної комфортності.

Проте Юрій Піта у своїх прогнозах врахував також небагатих українців, яким потрібне бодай якесь своє житло. Доходи не дозволяють їм претендувати на дорогу нову нерухомість. Тому вони дедалі частіше прицінюються до недорогих квартир на вторинному ринку площею 35-50 квадратних метрів.

Ціни на житло: в Україні передбачають зростання вартості квартир радянської забудови

“Станом на початок грудня попит на вторинному ринку житла в найбільших містах України на 65% сконцентрований у сегменті малогабаритних квартир переважно радянської забудови. Саме в цьому сегменті у І півріччі 2022 року можливе незначне зростання цін”, – каже Піта.

При цьому він прогнозує, що зростання цін на житло з вторинного ринку розпочнеться не одразу після Нового року, а десь із настанням весни. Тобто у перші три місяці року коливання ціни не перевищуватимуть 1%.

“Наступні зміни у вартості квартир на вторинному ринку можуть бути пов’язані зі зростанням попиту. У разі збільшення кількості потенційних покупців щонайменше на 10% ціни на вторинному ринку можуть зрости в межах 5%”, – заявив експерт.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях