Українцям розповіли, в чому небезпека місячних тарифів на газ – 24 Новини

Українцям розповіли, в чому небезпека місячних тарифів на газ

Місячні тарифи на газ можуть виявитися для українців набагато збитковішими, ніж річний “Фіксований” тариф. Вся підступність таких тарифів у тому, що перебіжчику, який восени захоче повернутися на річний тариф, компанія-постачальник виставить уже зовсім не ту ціну, за якою відпускає газ іншим споживачам. Вона буде набагато вищою.

Такий драматичний сценарій розвитку подій прогнозує економіст Олег Пендзін. На думку Пендзіна, споживачі, які вирішили перейти на літо на більш низькі тарифи на газ, ризикують восени опинитися віч-на-віч із суворими зимовими цінами.

“При місячному контракті для споживача існує максимальний ризик влетіти на великі гроші. Але є люди, які вважають, що вони добре розуміють газовий ринок. Вони кажуть: навіщо я буду переходити на початку літа на річний контракт, який сьогодні доволі високий”, – розмірковує економіст.

При цьому вони перестрибнуть на місячний тариф і будуть платити влітку набагато меншу ціну за газ, дивуючись непрактичності інших громадян, які залишилися на річному тарифі. Однак при цьому споживачі мають розуміти, що на момент, коли вони надумають повернутися на річний тариф, вартість газу вже буде набагато вище літньої із перспективою її подальшого підвищення взимку.

Українцям розповіли, в чому небезпека місячних тарифів на газ

Тому на рятівний тариф по 8 гривень їх вже ніхто не прийме. Постачальник газу захоче повернути собі гроші, які він втратив через “перебіжчика” влітку, і виставить йому тариф близько 10 гривень, а то й усі 11-12.

“Тому що газопостачальна організація влітку буде продавати населенню газ по 8 грн, а закуповувати його за 3,5 грн. А взимку газопостачальна компанія буде продавати населенню газ по 8 грн, закуповуючи його по 11 грн. Таким чином, вона буде компенсувати збитки прибутками, отриманими за літо”, – пояснив Олег Пендзін.

Водночас, узимку витрати газу зазвичай зростають. Особливо – в будинках з індивідуальним газовим опаленням. Тому, отримавши незначну літню економію, такі споживачі ризикують взимку заплатити набагато більші суми за рахунок тарифу, який для них буде перевищувати 10 гривень за кубометр.

Втім, схоже, що цього літа постачальники газу самі позбавлять споживачів від сумнівів і метань з приводу переходу на місячні літні тарифи. Так, Нафтогаз, заявив, що ціни на газ в Європі майже не падають, а отже, і в нас вони знижуватися не будуть. Що, втім, підтверджується червневими тарифами, які у багатьох компаній виявилися не нижчими за річний.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях