“Укрзалізниця” незаконно приховала зарплату Лещенка, відкрито провадження – омбудсмен – 24 Новини

“Укрзалізниця” незаконно приховала зарплату Лещенка, відкрито провадження – омбудсмен

Редакція APnews неодноразово надсилала запити до прес-служби УЗ, проте нам відповідали, що інформацію про заробітну плату Лещенка – конфіденційна.

В Укрзалізниці, всупереч закону, “засекретили” зарплату члена наглядової ради Сергія Лещенка. Це підтвердили і в Офісі омбудсмена з прав людини та відкрили провадження.

Так, ще на початку листопада наша редакція звернулась до “Укрзалізниці” із запитом, в якому ми попросили надати суми, які було виплачено Сергію Лещенку, як члену наглядової ради УЗ, за весь період його роботи там – з грудня 2019 року.

Проте прес-служба перевізника, чомусь, заявила, що ці дані – конфіденційна інформація, чим порушила права громадян на доступ до інформації. Якщо конкретніше, вимоги Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Ми звернулись до Укрзалізниці ще раз, де, посилаючись на відповідні статті Закону України, вказали на порушення наших прав та попросили все ж надати нам суми заробітних плат Лещенка. На що ми отримали відповідь, що “їхня позиція залишається незмінною”.

Тоді ми звернулись до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, де у відповідь на нашу скаргу погодились, що наші права було порушено.

“Із аналізу матеріалів звернення вбачається, що у відповідь на Ваш запит Товариством не надано інформацію про заробітну плату члена наглядової ради Лещенка С.А. за 2019, 2020 роки з огляду на віднесення такої інформації до конфіденційної, що призвело до порушення Вашого права на інформацію та вимог Закону України “Про доступ до публічної інформації”, – йдеться у відповіді.

Повідомили, що за результатами розгляду нашого звернення було відкрито провадження у справі про порушення прав і свобод людини і громадянина відповідно до статті 17 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини».

Будемо чекати на результат та сподіваємось все ж отримали таку секретну цифру, яку заробив Сергій Лещенко в УЗ.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях