В Україні назвали категорію громадян, яким держава вже не може виплачувати пенсії – 24 Новини

В Україні назвали категорію громадян, яким держава вже не може виплачувати пенсії

У Міністерстві соціальної політики заявили, що Пенсійний фонд України не може виплачувати пенсії однієї з категорій населення країни. Для вирішення питання пропонується перевести громадян на накопичувальну систему.

В Україні більшість промислових підприємств заборгували ПФУ величезні суми грошей, які повинні бути спрямовані на виплату дострокових пенсій громадянам, що працюють у важких і шкідливих умовах.

Згідно із законодавством, підприємства повинні відшкодовувати Пенсійному фонду дострокові пенсії. Однак з 10 тисяч таких компаній, 8 тисяч уже накопичили великі заборгованості (сумарно понад 15 мільярдів гривень). З них більше 2 500 підприємств збанкрутували або не мають коштів для погашення заборгованості перед ПФУ.

У зв’язку з виниклою ситуацією, Кабінет міністрів розробив проект закону, в якому пропонує змінити застарілий механізм фінансування дострокових пенсій на накопичувальний. При цьому, уряд хоче зберегти право людей, що працюють у важких і шкідливих умовах, вийти на пенсію достроково. Кабмін хоче, щоб підприємства перераховували кошти, які раніше спрямовувалися на відшкодування дострокових пенсій для співробітників, у вигляді підвищеного єдиного соціального внеску (ЄСВ). Для працівників молодше 35-ти років пропонується перераховувати на індивідуальні пенсійні рахунки в своєму пенсійному фонді, за людей старше 35-ти років роботодавців зобов’яжуть платити додатковий відсоток ЄСВ до ПФУ.

В Україні назвали категорію громадян, яким держава вже не може виплачувати пенсії

У Мінсоцполітики уточнили, що кошти, які будуть накопичені на власних пенсійних рахунках, люди зможуть отримувати частинами після виходу на дострокову пенсію. Також є варіант отримання всієї суми, якщо людині потрібне термінове дороге лікування. Законопроект Кабміну про дострокові пенсії вже направлений на розгляд Верховної Ради.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях