В Україні подорожчали квіти: троянди по 80 гривень тепер не тільки колються, а й “кусаються“ – 24 Новини

В Україні подорожчали квіти: троянди по 80 гривень тепер не тільки колються, а й “кусаються“

В Україні нечувано подорожчали квіти. Продавці на ринку більш не можуть стримувати ціни. Нині одна троянда на ринку йде за ціною кілограма ковбаси з невисокого цінового сегмента. Тепер троянди на базарі не тільки колються, а й “кусаються”.

Квіти стали рости в ціні з двох причин, кажуть учасники ринку. Одна з них – зовнішня, і Україна над нею ніяк не владна. Інша – внутрішня. В уряді хотіли зробити як краще, а вийшло … як вийшло.

Оптові ціни на світовому ринку стали рости ще на початку цього року: через пандемію коронавірусу виникли труднощі з доставкою квітів, і внаслідок цього на голландській біржі, яка є найбільшими в світі перевалочним пунктом квіткового бізнесу, оптові ціни на троянди піднялися на 20%. На цьому зростання цін припинилося, і ринок пристосувався до нових умов.

Однак другий ціновий удар, який припав вже безпосередньо на українських імпортерів, змусив ринок податися і підняти ціни.

В Україні подорожчали квіти: троянди по 80 гривень тепер не тільки колються, а й “кусаються“

Прагнучи захистити вітчизняних квітникарів, уряд запровадив мито на ввезення троянд з-за кордону. Причому розмір мита ввели на рівні 56%. Через це продавці були змушені різко підняти роздрібну ціну на свій товар.

“Якщо влітку минулого року найбільш ходові сорти Кенійської троянди я брала в районі від 9 до 20 грн за штуку і могла продавати по 18-40 грн за штуку, то зараз в опті вони коштують від 30 до 50 грн. І якщо у мене виходить зробити хоча би 20-відсоткову націнку – вже добре “, – розповіла власниця одного з квіткових магазинів.

Тому зараз у підземці можна зустріти продавців з трояндами по 70-80 гривень. Втім, незважаючи на таке подорожчання, попит на імпортну троянду все одно є, кажуть учасники ринку. Правда покупці рідше стали брати повноцінні букети по 9-11 штук, а в основному перейшли на “полегшений” варіант – по 3 троянди.

При цьому зросли в ціні і троянди від вітчизняних виробників. Правда, вони все одно коштують дешевше, ніж заморський товар з Еквадору, Колумбії та Кенії. Українські троянди виросли в ціні приблизно вдвічі: якщо в минулому році вони коштували по 10-20 гривень за штуку, то вже в цьому році – по 30.

“Вітчизняні квітки подорожчали, коли виросло розмитнення. Начебто і блага мета – підтримати українського виробника, але фактично величезна частка ринку імпортної квітки просто знищується”, – висловила думку одна з учасниць квіткового ринку.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях