В Україні сталися зміни у праві власності на землю: спеціалісти розказали, кому тепер належить земля під купленим будинком – 24 Новини

В Україні сталися зміни у праві власності на землю: спеціалісти розказали, кому тепер належить земля під купленим будинком

В Україні відбулися зміни у праві власності на землю. Відповідно до нових правил, які набули чинності з 28 жовтня, право власності на землю під купленим будинком автоматично переходить до нового власника будинку.

Це витікає із нового закону № 1174, який розглядає земельну ділянку та розміщений на ній об’єкт нерухомості як єдину правову долю.

Як це відбуватиметься на практиці?

Під час купівлі-продажу будинку або його успадкування (йдеться не лише про житлову нерухомість, але й про інші споруди або об’єкти незавершеного будівництва) разом із правом на будівлю новий власник автоматично набуває й право власності на земельну ділянку під цією будівлею.

Виняток становлять лише багатоквартирні будинки.

В Україні сталися зміни у праві власності на землю: спеціалісти розказали, кому тепер належить земля під купленим будинком

Можливі також певні особливості набуття права на землю. Наприклад, якщо покупець або спадкоємець набуває право лише на частку нерухомості. Тоді він автоматично набуває право й на частку землі пропорційно до його частки нерухомості. Але тут можливі варіанти. Наприклад, якщо попередній власник землі мав право власності на частку землю в іншому розмірі. Тоді його правонаступник отримує у власність землю в такому самому розмірі.

При цьому істотного права набуває кадастровий номер земельної ділянки, на якій знаходиться нерухомість, адже саме відповідно до нього оформлюється право власності на землю.

Якщо ж придбаний у власність будинок знаходиться на землі державної або комунальної власності, що не перебуває у користуванні, то новий власник має подбати про передачу йому землі у власність або в користування. Для цього він упродовж 30 днів із дня державної реєстрації права власності на будівлю повинен звернутись із відповідним клопотанням до органів місцевого самоврядування.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях