В Україні стрімко знижується ціна на картоплю: фахівці пояснили, що відбувається – 24 Новини

В Україні стрімко знижується ціна на картоплю: фахівці пояснили, що відбувається

Ціна на картоплю в Україні, попри прогнози, стрімко падає. При цьому аналітики ринку прогнозували, що після нетривалого зниження вона почне зростати. Проте за два тижні вартість картоплі знизилася ще на 20% і кажуть, що найближчим часом вона не підвищиться.

Ще десять днів тому, 11 листопада, за кілограм картоплі просили в середньому 6,30 гривні. Але за ці півтора тижні ціна на картоплю, яка й так була невисокою, втратила п’яту частину і нині становить близько 5 гривень.

Експерти вважають, що таке стрімке зниження вартості можна пояснити першими нічними заморозками, які зафіксовано в Україні.

У багатьох фермерів немає надійних складських приміщень, в яких можна було б зберігати картоплю за будь-яких морозів. Через це, при настанні сильних морозів, вони можуть втратити весь вирощений урожай або більшу його частину. Тому зараз вони поспішають збути картоплю і готові знижувати на неї ціну.

В Україні стрімко знижується ціна на картоплю: фахівці пояснили, що відбувається

“Виробники картоплі або ж торговці нею, які не мають власних складських приміщень для зберігання картоплі від морозу, ризикують зіпсувати свій товар. Тому й почали реалізовувати цей овоч за нижчою ціною, тим більше, що цьогорічний урожай картоплі хороший”, — вважають в Українському клубі аграрного бізнесу (УКАБ).

Тому найближчим часом, доки вони збуватимуть свій товар, ціна на картоплю не повинна зростати. Вона підніметься після того, як урожай, що залишився, буде надійно захищений на утеплених складах. Тоді вартість коренеплодів різко може піти вгору.

А поки що зростають лише ціни на інші овочі з борщового набору. За останні два тижні вони змінились таким чином:

  • капуста – до 6,44 грн/кг (+14%);
  • морква – до 8,62 грн. за кг (+10%);
  • цибуля – до 10,31 грн/кг (+10%);
  • буряк – до 9,67 грн за кг (+9%).

Експерти кажуть, що це вже почалося цілком закономірне сезонне підвищення цін, і до весни овочі лише дорожчатимуть, оскільки будуть виснажуватись їхні запаси на складах.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях