В Україну масово везуть свинину з Європи, яка дешевше за вітчизняне м’ясо – 24 Новини

В Україну масово везуть свинину з Європи, яка дешевше за вітчизняне м’ясо

Імпорт свинини з європейських країн в Україні істотно збільшився за останні місяці. Починаючи з нового року, в країну ввезли 7,4 тис. тонн свинини, що в три рази більше, в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року, коли свинини завезли не більше 2,4 тис. тонн.

Основні експортери м’яса в Україну – Данія, Польща і Нідерланди, де ціни на свинину значно дешевше, ніж у нас. Невелика частина свинини потрапляє до нас з Канади та Іспанії.

За даними Асоціації м’ясної галузі (АМО), європейські свині на початку березня коштували на 10-12 грн/кг менше наших. Наприклад, в Нідерландах вартість свиней в живій вазі в лютому становила € 1,08 (35,6 грн) за кг, тоді як в Україні ціна зросла з 40 до 46 грн/кг.

В Україну масово везуть свинину з Європи, яка дешевше за вітчизняне м'ясо

Експерти зазначають, що зростання цін на свинину в лютому-березні стався через дозвіл імпорту німецької свинини в ряд країн. Однак, в квітні закупівельні ціни на свинину повинні знизитися. У Європі вартість обробленої туші така ж, як в Україні коштує жива свиня.

Раніше в Україні прогнозували зростання ціни на свинину і інше м’ясо через зміну ставки ПДВ. Прогнозують, що незабаром виросте в ціні не тільки свинина, але і курка і яловичина. Ціни на м’ясо зростуть у середньому на 10%.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях