Вартість газу в Європі впала після рекордного зростання: до чого це призведе – 24 Новини

Вартість газу в Європі впала після рекордного зростання: до чого це призведе

Ще кілька днів тому ціни на газ в Європі побили трирічний рекорд, як раптово вартість газу різко пішла вниз. У четвер, 20 травня, на хабі TTF в Нідерландах ціна блакитного палива знизилася до $290 за тисячу кубометрів, досягнувши мінімального значення за травень 2021 року.

Як відомо, 15 травня оптова ціна газу в Європі перевалила через максимальне значення 2021 року і вийшла на максимум – 342 долара за тисячу кубометрів.

В Азії ціни на газ також знизилися з $373 до $338 за тисячу кубометрів за підсумками торгів.

У той же час на європейському ринку стався обвал вартості емісії вуглекислого газу. Ціна європейських квот на емісії вуглецю впала з історичного рекорду вище 56 євро за тонну в кінці минулого тижня до 50 євро.

Вартість газу в Європі впала після рекордного зростання: до чого це призведе

Ціна на газ в Україні безпосередньо залежить від вартості газу на європейському ринку. Це означає, що зараз з’явився найменший шанс, що постачальники введуть українцям знижки на літній період, щоб вони могли закупити газ на зиму. Однак, не все так однозначно, адже з 20 травня “Нафтогаз України” не несе спеціальних зобов’язань (ПСО) з продажу природного газу виробникам теплової енергії. Щоб не піднімати тарифи, тепловики запропонували уряду прийняти закон про передачу розподільних газових мереж з балансу операторів ГРМ в управління місцевих територіальних громад. Поки це питання залишається відкритим.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях