Загроза вторгнення РФ: українські IT-компанії готують різні сценарії реагування – 24 Новини

Загроза вторгнення РФ: українські IT-компанії готують різні сценарії реагування

Деякі представники галузі вже заявили, що розробили план.

Провідні українські IT-компанії готуються до можливого вторгнення РФ. Genesis, Netpeak, Intellias та EPAM зізналися, що у них вже є план дій.

Про це повідомляє dev.ua.

В компанії Genesis розповіли, що на випадок надзвичайної ситуації розробили кілька планів. Їх застосовуватимуть в залежності від того, як розвиватимуться події. 

“Один зі сценаріїв дійсно передбачає релокацію – поки це все, що ми можемо розголошувати. Якщо в цьому буде необхідність, всі логістичні процеси візьме на себе наша інфраструктурна команда фахівців”, — відповіли в Genesis. 

Компанія вже надіслала всю необхідну інформацію своїм працівникам. При цьому в Genesis переконують, що працюють у звичному режимі та не сіють паніку. 

План дій у разі негативного розвитку подій підготували й фахівці Intellias. У компанії кажуть, що розробили план релокації спеціалістів на випадок військової агресії у більш безпечні регіони України чи навіть за кордон.

Wargaming, PariMatch Tech та Ajax на запит журналістів не відповіли, однак працівники компаній підтвердили, що якийсь план всередині компанії таки розробляється.

Холдинг Netpeak Group також не залишився осторонь та на тлі новин про загрозу вторгнення РФ розробив варіанти для потенційних напрямків розвитку воєнних дій на території України. 

“Однак ми не можемо дати достовірну оцінку та єдине рішення своїм працівникам. Ми не закликаємо нікого централізовано “тікати” та разом із тим щиро підтримуємо усіх, хто сміливо вирішить боронити Батьківщину від зовнішньої агресії”, — кажуть в компанії.

Працівника Netpeak Group надіслали документ, у якому зібрали рекомендації з релокації, чіткі алгоритми, куди звертатися, щоб долучитися добровільно до Збройних Сил України та захищати країну. 

“Це лише бета-версія алгоритму, ми ще працюємо над ним, постійно оновлюючи інформацію. Ми живемо у країні, яка вже 8 років знаходиться у стані війни, тож важливо завжди бути напоготові”, — йдеться у відповіді холдингу.

У компанії EPAM повідомили, що створили BCP (business continuity plan) для кожної локації, де є хоч якісь потенційні ризики зміни звичних бізнес-процесів. Розголошувати деталі представники компанії відмовилися.

Фахівці SoftServe також обговорюють всередині компанії план ймовірних дій у разі ймовірного вторгнення.

Водночас деякі компанії більш оптимістично оцінюють ситуацію. Зокрема, компанія EVO наразі не розробляла жодних планів та порад.

В Capgemini Engineering зазначають, що не можуть не реагувати на потенційні загрози та ризики для команди. 

“Тому разом з глобальним менеджментом групи Capgemini розробили кількаетапний план реагування, який включає різні сценарії розвитку подій”, – зазначили у компанії. Метою цього плану є пом’якшення ризиків та готовність до тимчасового корпоративного переміщення працівників із небезпечних зон. 

“Для цього ми співпрацюємо із зовнішньою компанією, яка відповідає за безпеку співробітників в усіх країнах присутності Capgemini. Також наші співробітники мають можливість встановити додаток для прямого зв’язку з security manager у випадку будь-якої загрози в Україні чи під час поїздок”, — розповіли в компанії.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях