Життя без МВФ: в НБУ розповіли, чим загрожує Україні відмова від грошей Фонду – 24 Новини

Життя без МВФ: в НБУ розповіли, чим загрожує Україні відмова від грошей Фонду

Відмова від співпраці з Міжнародним валютним фондом можлива лише за двох умов.

Відмова України від співпраці з МВФ призведе до збільшення витрат на обслуговування держборгу, а також до скорочення іноземних інвестицій і тиску на валютні резерви Нацбанку.

Про це розповів заступник голови НБУ Дмитро Сологуб, передає APnews.

За його словами, відмова від співпраці з Міжнародним валютним фондом можлива лише за двох умов.

“Перша умова – збереження дуже сприятливого зовнішнього середовища для України. Тобто світові ціни на товари нашого експорту мають бути дуже високими, а енергоресурси – дешевими.

Крім того, на світових фінансових ринках має зберігатися високий апетит до інвестицій у країни з emerging markets, що дозволить Україні фінансувати дефіцит бюджету шляхом зовнішніх та внутрішніх запозичень. На мою думку, ці припущення доволі оптимістичні й суперечать останнім тенденціям. Нафта і газ поступово дорожчають, що погіршує умови торгівлі для України. За оцінками Національного банку, така тенденція триватиме”, – зазначив заступник голови НБУ.

Водночас, друга умова “життя без МВФ” – зміни в макроекономічній політиці. Відмова від співпраці з фондом найімовірніше призведе до зростання витрат на обслуговування боргу, скорочення припливу іноземних інвестицій, тиску на валютні резерви Національного банку, наголосив Сологуб.

“Відтак уряду доведеться скорочувати дефіцит держбюджету, курс гривні буде слабшати, щоб нівелювати негативний вплив на платіжний баланс, відповідно, інфляція прискориться. Адже, як вчать на першому курсі економічного факультету, there is no such thing as a free lunch. Тобто за все потрібно платити”, – підкреслив Сологуб.

“За відмову від співпраці з МВФ та право проводити “суверенну економічну політику” Україні доведеться платити зменшенням витрат на важливі бюджетні проєкти (інвестиції в дорожню інфраструктуру, підвищення соціальних стандартів, підтримку малого та середнього бізнесу) та зростанням відсоткових ставок, оскільки НБУ буде змушений проводити жорсткішу монетарну політику для стримування інфляції”, – підкреслив Дмитро Сологуб.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях