Адвокати Трампа представили аргументи захисту у справі про імпічмент: Судовий процес є незаконним – 24 Новини

Адвокати Трампа представили аргументи захисту у справі про імпічмент: Судовий процес є незаконним

Адвокати екс-президента наголошують, що Трамп є приватною особою після того, як він залишив свій пост 20 січня, а його промова перед своїми прихильниками в день штурму Капітолію захищена правом на свободу слова, закріпленим у Першій поправці до Конституції

Адвокати колишнього президента США Дональда Трампа представили аргументи захисту у справі про імпічмент, заявивши, що Сенат США не має повноважень проводити судовий розгляд проти їхнього клієнта. Про це повідомляє Reuters із посиланням на записку команди юристів Трампа, яку вони скерували до Сенату за тиждень до призначеного початку судового процесу.

Адвокати екс-президента наголошують, що Трамп є приватною особою після того, як він залишив свій пост 20 січня. Команда юристів Трампа також заперечує, що він розпалював насильство під час звернення до своїх прихильників перед штурмом Капітолію 6 січня. Зокрема, захисники екс-президента наполягають, що його заяви захищені правом на свободу слова, закріпленим у Першій поправці до Конституції США. Крім того, юристи колишнього глави держави заявили, що Сенат не лише не має повноважень притягнути Трампа до суду, але і не має юрисдикції, щоб перешкодити йому знову обійняти свій пост.

Демократи Палати представників у своєму досудовому звіті передбачали цей аргумент і відкинули його.

“Не існує “січневих винятків” для імпічменту або будь-якого іншого положення Конституції. Президенти не отримують права на вчинення тяжких злочинів і проступків ближче до кінця терміну своїх повноважень”, – стверджують парламентарі від Демократичної партії.

Нагадаємо, раніше адвокати колишнього президента Дональда Трампа, які повинні були представляти його інтереси на судовому процесі у справі про імпічмент, відійшли від справ у зв’язку із розбіжностями щодо лінії захисту.

Трамп бажав, щоб адвокати будували аргументацію із зазначенням масових фальсифікацій під час голосування, а не зосереджувалися на питанні про те, чи є законним засудження президента після того, як він залишив посаду. 

Сенат розпочне судовий процес за статтею про імпічмент Трампу 9 лютого.

13 січня Палата представників США оголосила Трампу імпічмент за єдиним звинуваченням у підбурюванні до повстання. Звинувачення стосується промови Трампа перед прихильниками 6 січня, незадовго до заворушень у центрі Вашингтона.

Як відомо, тоді натовп протестувальників штурмував Капітолій, влаштувавши там погром. Засідання Конгресу, де мали підтвердити перемогу Байдена на президентських виборах, було зірване, а депутати – евакуйовані. Внаслідок  тих подій загинули п’ятеро людей, у тому числі один поліцейський.

Трамп – єдиний президент США, якому Палата представників двічі оголосила імпічмент. Він стане першим главою американської держави, який постане перед судом після складання повноважень. Трамп залишив свою посаду 20 січня.

Колишній президент-республіканець заявив, що може знову балотуватися на пост президента в 2024 році. Однак він не зможе цього зробити, якщо йому буде оголошено імпічмент.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Мы в соц. сетях