Фінляндія запустила перший у світі проект оренди лиж – 24 Новини

Фінляндія запустила перший у світі проект оренди лиж

Проект покликаний посприяти зменшенню викидів вуглецю в повітря

У фінському місті Лахті стартував перший у світі міський проект оренди лиж City Skis. Про це повідомляє Independent.

За словами організатора, мета проекту – принести радість людям і просувати ідею міста без викидів вуглецю. Ініціатива працюватиме за тим же принципом, що і схема прокату велосипедів у містах.

“Система оренди міських лиж працює так само, як і система прокату міських велосипедів: лижі можна взяти напрокат в лижній точці, куди вони повинні бути повернуті після використання”, – розповідає Саара Ваурамо, керівник проекту.

Відзначається, що існує три точки обміну лижними трасами: дві в центрі міста і одна біля лижного стадіону Салпаусселя. Лахті сім разів брав участь у чемпіонаті світу з лижних видів спорту FIS і вже має 180 км трас для бігових лиж – це означає, що місцеві жителі можуть легко пересуватися на лижах. Для розвитку проекту в центрі міста були прокладені нові лижні траси. 

Місто намагається скоротити викиди від транспорту та іншими способами: покращуються і очищаються від снігу велосипедні доріжки, в місті з’являються електричні автобуси, а жителям пропонується завантажити додаток, що відстежує вуглецевий слід їх подорожей. Таким чином Лахті вже вдалося скоротити свої загальні викиди парникових газів на 70 відсотків у порівнянні з рівнем 1990 року.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Мы в соц. сетях