Глава Єврокомісії відповіла відмовою Зеленському на запрошення приїхати на “Кримську платформу” – 24 Новини

Глава Єврокомісії відповіла відмовою Зеленському на запрошення приїхати на “Кримську платформу”

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен відхилила запрошення президента України Володимира Зеленського приїхати з візитом до Києва на День незалежності і перший саміт Кримської платформи. Про це повідомляє “Страна” з посиланням на  Politico.

“Зеленський написав фон дер Ляйен, щоб запросити її до Києва на 30-ту річницю Незалежності України, а також на перший Саммі Кримської платформи, покликаної висловити підтримку суверенітету України над півостровом, захопленим і анексованим Росією в 2014”, – пише видання.

У відповідь на запрошення Зеленського глава Адміністрації Бйорн Зайберт відправив лист з відмовою з власним підписом, відмова пояснюється “занадто щільним графіком”, хоча в кінці серпня Брюссель і інституції Євросоюзу будуть закриті на літні канікули. Також він висловив жаль від імені глави Єврокомісії. Те, що відповіла не сама Урсула фон дер Ляйен, є порушенням протоколу.

“Ми не коментуємо кореспонденцію між Комісією і владою третіх країн”, – заявив прессекретар ЄК Ерік Мамер, відмовившись прокоментувати інцидент.

У Зеленського також поки не коментували подію.

На дану новину відреагував телеграм-канал “Політика Страни”.

“Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен відправила відмову не особисто, а через главу своєї адміністрації Бйорна Зайберта, що є порушенням прийнятого протоколу. В якості причини відмови значиться “занадто щільний графік”.

“Політико” з цього приводу іронічно нагадує, що якраз в кінці серпня структури Євросоюзу будуть закриті на літні канікули. Тобто причина явно притягнута за вуха.

Реальні причини інші. По-перше, не бажання загострювати відносини з Москвою, яка вже попередила, що буде трактувати участь у Кримській платформі як посягання на територіальну цілісність.

По-друге, небажання сидіти разом з Ердоганом, який активно підтримує “Кримську платформу”. Напередодні, нагадаємо, Урсула фон дер Ляйен потрапила в скандал, коли на зустріч з Ердоганом їй не запропонували стілець.

Не виключено, що відмова глави Єврокомісії буде не єдиною по Кримській платформі. Можливо навіть, що і Ердоган не приїде, дати не псувати відносини з Росією”, – йдеться в повідомленні.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Мы в соц. сетях