Марсохід NASA Perseverance офіційно почав пошуки ознак життя на Червоній планеті – 24 Новини

Марсохід NASA Perseverance офіційно почав пошуки ознак життя на Червоній планеті

Місія здійснюється за допомогою комплекту інструментів SuperCam.

Комплект інструментів SuperCam на борту марсоходу Perseverance почав шукати сліди життя на Червоній планеті. В майбутньому всі зібрані цим апаратом матеріали повернуться для дослідження на Землю, передає Science Alert.

“Каміння та ґрунт з Марсу стануть для науковців священним граалем. “Шматочки Марсу” дадуть відповідь на фундаментальне питання: “Чи було життя десь за межами Землі?”, – переконаний Жан-Ів ле Галь з французького Національного центру космічних досліджень, який брав участь у розробці ровера.

До слова, комплект SuperCam, критично важливий для астробіологічних задач марсоходу, встановлений на його мачті. Набір інструментів, що включає в себе лазер та пристрої для хімічного, мінералогічного та молекулярного аналізу поверхні планети, за розмірами нагадує коробку з-під взуття. Однак він здатний фіксувати об’єкти, менші за точку на відстані до 7 метрів.

Зазначається, що перед стартом місії на Марс SuperCam зламався, і науковці поспіхом почали його переробляти з запасних деталей. Однак під час ремонту пристрою виявилося, що в оптичних деталях був суттєвий дефект, який міг зіпсувати всю місію з пошуку життя.

Раніше повідомлялося, що у межах експерименту MARSBOx вчені з NASA та Німецького аерокосмічного центру виявили мікроорганізми, які можуть тимчасово вижити на Червоній планеті.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Мы в соц. сетях