NASA виявило земні мікроорганізми, які можуть вижити на Марсі, але тимчасово – 24 Новини

NASA виявило земні мікроорганізми, які можуть вижити на Марсі, але тимчасово

У NASA попереджають про небезпеку заразити інші світи

У межах експерименту MARSBOx вчені з NASA та Німецького аерокосмічного центру виявили мікроорганізми, які можуть тимчасово вижити на Червоній планеті. Про це повідомляє Engadget.

Згідно з повідомленням, ще в 2019 році науковці запустили кілька грибкових та бактеріальних організмів до стратосфери – другий основний шар атмосфери, який розташований над озоновим шаром. Саме цей шар має умови, які дуже нагадують Марс, і є ідеальним місцем для відправлення зразків. Однак результати досліду науковці опублікували тільки зараз.

Як зазначається, грибки видів Aspergillus niger і Salinisphaera shabanensis, Staphylococcus capitis subsp. capitis, а також бактеріальні клітини MASE-IM-9 були поміщені всередину алюмінієвого контейнера MARSBOx. Він мав два шари зразків, нижній з яких був захищений від радіації, щоб NASA могло відокремити вплив радіації від впливу інших умов навколишнього середовища.

Аеростат NASA переніс контейнер до стратосфери, де зразки потрапляли в марсіанські умови і піддавалися дії УФ-випромінювання у тисячу разів більшого, ніж те, що викликає сонячні опіки. Виявилося, що спори (Aspergillus niger) чорної цвілі змогли перенести подорож.

“У рамках довгострокових місій на Марс з екіпажем ми повинні знати, як пов’язані з людиною мікроорганізми виживуть на Червоній планеті, оскільки деякі з них можуть становити небезпеку для здоров’я космонавтів. Крім того, деякі мікроби можуть мати неоціненне значення для дослідження космосу. Вони можуть допомогти нам виробляти продукти харчування і матеріали”, – розповіла учасниця команди Німецького аерокосмічного центру Катаріна Сімс.

Слід зауважити, що в минулому році NASA оновило свою політику, аби краще запобігати забрудненню Місяця і Марса людьми. В агентстві хочуть бути впевненими в тому, що під час подорожей не переносять несвідомо організми або інші забруднювачі з Землі в інші світи, адже це може нести небезпеку.

Нагадаємо, напередодні марсохід американського космічного агентства NASA Perseverance, який 18 лютого здійснив вдалу посадку в північній півкулі Марса, надіслав на Землю своє перше відео з Червоної планети.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Мы в соц. сетях