Норвезькі медики заявили, що вакцина AstraZeneca дійсно здатна викликати тромби – 24 Новини

Норвезькі медики заявили, що вакцина AstraZeneca дійсно здатна викликати тромби

Фахівці з лікарні при Університеті Осло досліджували випадки трьох пацієнтів, які потрапили в лікарню з тромбами після вакцинації британським препаратом AstraZeneca. За їхніми даними ця вакцина дійсно здатна викликати утворення тромбів, через що 23 країни призупинили її використання. Про це з посиланням на керівника групи, професора Андре Хольме повідомляти видання TU.

За його словами, тромби, швидше за все, пов’язані з потужною імунною відповіддю на препарат AstraZeneca. Андре Хольме пояснив, що в організмі вакцинованих вироблялися специфічні антитіла, які активували тромбоцити і приводили до утворення тромбів. У той же час ці антитіла сприяли вимиванню тромбоцитів з кровотоку, тому у людей також спостерігалося кровотеча.

“Нічого, крім вакцини не може пояснити, чому ми отримали таку імунну відповідь… В анамнезі цих пацієнтів немає нічого, що могло б його викликати. Я впевнений, що справа в цих антитілах, і я не бачу іншої причини їх виникнення, крім вакцини”, – сказав Андре Хольме. 

У компанії AstraZeneca відмовилася коментувати слова професора. Медичний директор норвезького агентства з лікарських засобів Стейнар Мадсен заявив, що відомство знає про висновки фахівців з лікарні при Університеті Осло, але теж поки не буде давати коментарі з цього приводу.

Нагадаємо, 18 березня, Європейське агентство лікарських засобів (ЕМА) оголосило вакцину від коронавірусу компанії AstraZeneca ефективною і безпечною і порекомендувало продовжувати її використання. При цьому європейський регулятор зазначив, що в опис препарату можна додати, що у деяких людей після вакцинації утворилися тромби. Ці випадки продовжать досліджувати.

Також і в ВООЗ закликали продовжити вакцинацію препаратом AstraZeneca, незважаючи на масове призупинення щеплень.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Мы в соц. сетях