Президент Чехії попросив Путіна відправити в країну вакцину “Супутник V” – 24 Новини

Президент Чехії попросив Путіна відправити в країну вакцину “Супутник V”

За його словами, Москва вже висловила готовність поставити препарат в Чехію.

Президент Чехії Мілош Земан направив лист російському президенту Володимиру Путіну, в якому попросив його почати поставки в країну вакцини проти коронавірусу “Супутник V”. Про це Земан розповів телеканалу CNN Prima.

За словами чеського лідера, він погодив прохання з прем’єр-міністром Андрієм Бабішем. Земан уточнив, що Росія виявила готовність поставити Чехії препарат.

Президент також зазначив, що для схвалення використання “супутника V” в Чехії буде достатньо рішення національного регулятора — Державного інституту з контролю за ліками (SUKL). Таким чином, президент не наполягатиме на схваленні вакцини регулятором ЄС — Європейським агентством з лікарських засобів (ЕМА).

Як відомо, Росія направила заявку на реєстрацію вакцини в ЄС в січні, проте поки рішення прийнято не було. У лютому Розробник вакцини Центр ім. Н. Ф. Гамалеї отримав наукову консультацію від ЕМА по розробці вакцини. Глава Російського фонду прямих інвестицій( РФПІ), ще одного розробника препарату, Кирило Дмитрієв допускав, що вакцина може отримати схвалення європейського регулятора в березні.

На початку лютого Земан позитивно висловлювався про використання російської вакцини від коронавірусу. “Не маю нічого проти, якщо фахівці вирішать, що цю вакцину можна задіяти і в нашій країні. Це в будь-якому випадку краще, ніж якби люди вмирали просто через відсутність вакцин”, — заявив президент.

Ситуація з поширенням коронавірусу в Чехії почала погіршуватися на початку року. Уряд продовжив режим НС в країні до кінця лютого після відповідного прохання крайових керівників. Вони повідомили, що з урахуванням поточної ситуації наявних у них засобів боротьби з пандемією буде недостатньо. Також з 1 березня громадяни зможуть пересуватися тільки по районах проживання, покинути їх можна буде тільки в разі крайньої необхідності.

З початку пандемії в Чехії виявили 1,22 млн заражених коронавірусом, померли 20,1 тис.осіб.

У січні Угорщина зареєструвала “Супутник V”, не чекаючи схвалення Європейського агентства з лікарських засобів. Після цього було оголошено, що країна отримає 2 млн доз, цього обсягу достатньо для вакцинації 1 млн осіб.

В середині лютого ще одна країна Євросоюзу Хорватія допускала, що може закупити у Росії “Супутник V” до того, як ЄС схвалить застосування препарату.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Мы в соц. сетях