Сиквел провалу імпічменту Трампа у Сенаті – 24 Новини

Сиквел провалу імпічменту Трампа у Сенаті

Всього лише протягом одного року в американському Конгресі двічі безуспішно намагалися зробити з Трампа першого в історії США президента, якому оголосять імпічмент обидві палати законодавчого органу США.

Провал стратегії партії

Однак цілком очікувано, не дивлячись на потужну інформаційну кампанію у ліберальних мейнстрім-медіа, і друга спроба оголосити імпічмент Трампу у Сенаті провалилася.

Керівництво Республіканської партії все-таки надійшло раціонально й не пішло на політичне самогубство, навіть не дивлячись на пекуче бажання частини республіканського істеблішменту назавжди викреслити Трампа з політичного життя США.

По-перше, і що найголовніше, воно не наважився йти проти волі своїх виборців. Попри те, що більша частина американців в цілому висловлювалися до моменту голосування за те, що Трамп винен у провокації штурму Капітолію, та йому необхідно оголосити імпічмент, понад 2/3 прихильників вважають Трампа не винним й виступали за його виправдання.

По-друге, напередодні голосування лідер республіканців Мітч Макконел фактично дав зрозуміти, що сенсацій чекати не варто, оголосивши заздалегідь про те, що буде голосувати проти імпічменту. Тим самим давши знак тим сенаторам, які ще хотіли залишитися «розумними та красивими», й отримати політичні дивіденди у своїй електоральній ніші. Таких виявилося у підсумку лише 7 з 17 необхідних.

По-третє, додатковим аргументом у сторону виправдання Трампа й вдруге варто також віднести небажання Республіканської партії визнавати свою помилку річної давності. Адже демократи обов’язково не забарилися б нагадати, що жертв при штурмі Капітолію можна було б уникнути, якби Трампа змістили з посади ще з першої спроби у 2020 році. І з пандемією теж впоралися б обов’язково краще.

Прихильники Трампа були проти

Непрямими доказами досягнутої «світової» між Трампом та республіканським істеблішментом ще задовго до голосування можна було вважати заяву від членів команди Трампа про те, що він не має наміру створювати власну партію, про яку говорили з моменту програшу на президентських виборах.

Десятки мільйонів активних американських громадян, які не прийняли поразку Трампа й розцінюють перемогу Байдена за допомогою голосування поштою як свою особисту поразку – ось, мабуть, головний козир та гарантія від імпічменту Трампа. Вони вірять у його кожне слово й вважають його своїм символом. І якби Трамп заявив, що Республіканська партія зрадила його вдруге, значна їх частина готова була б піти до новоствореного проекту під нього.

Тому, якби республіканці дали необхідну кількість голосів, тоді вони вже б фактично розписалися у своїй поразці не лише у 2022-му, але і як мінімум у 2024 роках.

Проте, одним неприємним рекордом Трамп все-таки відзначився. Звинувачення на його адресу підтримало аж 7 сенаторів-республіканців. А це рекорд у голосуваннях щодо імпічменту серед однопартійців чинного президента.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях