Тегеран відмовився від переговорів із Вашингтоном щодо ядерної угоди – 24 Новини

Тегеран відмовився від переговорів із Вашингтоном щодо ядерної угоди

Іран вимагає скасування американських санкцій.

Іран відхилив пропозицію Євросоюзу провести зустріч зі Сполученими Штатами та іншими державами, які підписали ядерну угоду у Відні в 2015 році. Про це повідомляє DW. 

“США повинні самі спочатку повернутися до ядерної угоди і скасувати нелегітимні санкції проти Ірану (…) Для цього не потрібно жодних переговорів”, – заявив речник МЗС Ірану.

Він додав, що офіційний Тегеран визнаватиме лише дії, а потім відповідатиме взаємністю. “Ми повернемося до наших зобов’язань, щойно санкції будуть скасовані”, – заявив речник МЗС Ірану Саїд Хатібзаде. 

Водночас влада Ірану готова далі працювати з верховним представником Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозепом Боррелем, трьома європейськими країнами-підписантами угоди, а також з Китаєм і Росією, котрі не виходили з ядерної угоди з Іраном.

Як зазначається, такий крок Ірану викликав розчарування в адміністрації президента США Джо Байдена. Водночас джерела у Вашингтон говорять про те, що США як і раніше готові брати участь у “доречній дипломатії” для досягнення взаємного компромісу щодо повернення до дотримання умов ядерної угоди.

Нагадаємо, Іран з 23 лютого обмежив інспекції МАГАТЕ на своїх ядерних об’єктах, заборонивши їх проведення у рамках Додаткового протоколу до Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) 2015 року, але залишивши інспекції в рамках Угоди про гарантії з МАГАТЕ. 


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Мы в соц. сетях