Телескоп Horizon зробив нове зображення надмасивної чорної діри – 24 Новини

Телескоп Horizon зробив нове зображення надмасивної чорної діри

На новому зображенні видно, як навколо діри “звиваються” магнітні поля

Астрономи опублікували нове зображення надмасивної чорної діри в центрі галактики M87 із магнітними полями, що “звиваються” навколо неї. Про це повідомляє MIT Technology Review.

У дослідженнях, опублікованих в Astrophysical Journal, астрономи переглянули архів даних першого зображення і проаналізували рух поляризованого світла навколо об’єкта. Світлові хвилі, як правило, коливаються у різних напрямках, але вони можуть поляризуватися магнітними полями, і це коливання обмежується однією лінійною площиною. Світло відслідковує межі магнітних полів чорної діри і створює чіткіше зображення, ніж у 2019 році.

Магнітні поля формують рух речовини навколо чорної діри та її закручування. Із вивченням функціонування магнітних полів вчені можуть краще зрозуміти, як поводиться матерія навколо чорної діри. Це допоможе дізнатися, як з’являються та ростуть надмасивні чорні діри.

За інформацією видання, телескоп Event Horizon 10 квітня 2019 року випустив перше в історії зображення чорної діри. Яскраво-помаранчеве коло, розташоване на відстані 53 мільйонів світлових років, фіксували вісім радіообсерваторій на чотирьох окремих континентах. Їх комбінована роздільна здатність допомогла зазирнути до центру M87 і побачити світло від надгарячого газу і пилу, що кружляє навколо горизонту надмасивної чорної діри – точки неповернення, де гравітація чорної діри настільки потужна, що ні світло, ні матерія не можуть уникнути потрапляння у неї.

Раніше повідомлялося, що учені зуміли зафіксувати в космосі чорну діру, яка рухається.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Мы в соц. сетях