У Британії впав метеорит: Вчені заявили – він допоможе пояснити виникнення життя – 24 Новини

У Британії впав метеорит: Вчені заявили – він допоможе пояснити виникнення життя

Фрагменти загальною вагою 300 грамів дозволили науковцям віднести знахідку до хондритів.

Яскравий метеорит, який бачили у небі в ніч на 1 березня мешканці країн Північної Європи, впав у Британії, неподалік міста Костволд, що на захід від Лондона. Науковці, які дослідили космічний об’єкт, вважають, що він може розкрити таємниці історії Сонячної системи та виникнення життя на Землі, повідомляє CNN.

Як зазначається, фрагменти загальною вагою 300 грамів дозволили науковцям віднести знахідку до хондритів — найпоширенішого типу кам’яних метеоритів. Його склад є одним з найбільш примітивних матеріалів Сонячної системи, він містить органічні речовини й амінокислоти, що необхідні для виникнення життя.

Вчені зазначають, що фрагменти метеорита збереглися після падіння настільки добре, що їх можна порівняти зі зразками матеріалів, зібраними під час космічних місій. Як повідомив дослідник Відкритого університету Великої Британії Річард Грінвуд, він був “шокований” знахідкою, яку відразу визначив як унікальний метеорит.

Загалом науці відомо про близько 65 тисяч метеоритів, що в різний час падали на Землю. Понад тисячу з них бачили ще в атмосфері, однак лише 51 відноситься до ходритів. Падіння цього метеориту зафіксували безліч відеокамер, що допоможе науковцям встановити, звідки саме він прибув.

“Більшість метеоритів надходить до нас від астероїдів — залишкових будівельних блоків Сонячної системи, що можуть розповісти нам, яким чином формувалися планети на кшталт Землі”, — сказав Ешлі Кінг, науковий співробітник Лондонського природознавчого музею, де експонуються знайдені фрагменти.

Метеорити значно старші за будь-які мінерали на Землі. Зазвичай вони мандрують космосом тисячі років, перш ніж зіткнуться з небесним тілом — Сонцем або, як цього разу, із Землею. Потрапивши в атмосферу вони часом вкриваються яскравим полум’ям — так сталося й цього разу.

За даними музею, залишки метеорита дуже схожі на зразки, які японський зонд “Хаябуса-2” зібрав на астероїді Рюгу, однак їх у 50 разів більше — знайдені у Британії рештки астероїда важать майже триста грамів. Це вперше за 30 років, коли метеорит знаходять у Великій Британії.

Як повідомлялося, у ніч на 1 березня у Великій Британії зафіксували падіння досить великого метеорита. Свідками цього стали кілька сотень людей, які зняли проліт небесного тіла на відео і почали активно ділитися кадрами в соціальних мережах.

При цьому варто зауважити, що проліт вогненної кулі зафіксували не лише рядові британці, а й камери спостереження, розташовані в Лондоні, Бірмінгемі, Брістолі, Манчестері, Ліверпулі та інших британських містах.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Мы в соц. сетях