У Росії виявили перше в світі зараження людей пташиним грипом H5N8 – 24 Новини

У Росії виявили перше в світі зараження людей пташиним грипом H5N8

Вірус виявили у сімох співробітників птахофабрики

У Росії зафіксували перший випадок інфікування людини вірусом пташиного грипу типу H5N8. Про це повідомила очільниця Роскомнагляду Анна Попова під час брифінгу, передає “Медуза”.

Зазначається, що вірус виявили у сімох співробітників птахофабрики на півдні Росії, де в грудні минулого року зафіксували спалах грипу серед тварин. За словами Попової, всі хворі співробітники перенесли грип добре, а клінічна картина перебігу хвороби була дуже легкою. Дослідники зафіксували реакцію імунної системи на грип у всіх хворих.

Відомо, що від людини до людини цей тип грипу поки не передається, але наступні мутації можуть дозволити йому подолати цей бар’єр.

Загалом спалах заражень штамом грипу H5N8 протягом всього минулого року спостерігався серед птахів у кількох країнах. Зокрема, станом на 19 листопада 2020 року інфекцію фіксували не менше 302 разів у різних європейських країнах: Данії, Франції, Німеччини, Ірландії, Нідерландах, Швеції і Великій Британії.

Водночас більшість із цих випадків припадала на популяції диких птахів: білощоких казарок, крижнів й інших качиних, але було зафіксовано кілька заражень на птахофермах.

Нагадаємо, нещодавно на Київщині у селищі міського типу Клавдієво-Тарасове виявили випадки пташиного грипу. У зв’язку із цим в селищі із 17 лютого був введений карантин.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Мы в соц. сетях