В Іспанії голодний борсук знайшов величезну схованку римських монет 3-5 століття – 24 Новини

В Іспанії голодний борсук знайшов величезну схованку римських монет 3-5 століття

Монети, найімовірніше, були викувані у Константинополі та Салоніках.

Археологи знайшли на півночі Іспанії 209 римських монет, що датуються між 3 та 5 століттями нашої ери. Вони припускають, що їх відкрив борсук, намагаючись знайти їжу.

Схованка була виявлена у печері Ла Куеста муніципалітету Градо у північному регіоні Астурії за кілька метрів від борсучої нори.

Дослідники припускають, що римські монети відкопали саме тварину під час пошуку їжі через кілька місяців після того, як на регіон обрушився сильний снігопад. Вони вважають, що саме погодні умови змусили борсука активніше шукати їжу, але замість стандартного раціону тварина натрапила на римські монети.

В Іспанії голодний борсук знайшов величезну схованку римських монет 3-5 століття

Археолог Альфонсо Фанхул Пераса повідомив, що монети, найімовірніше, були викувані у Константинополі та Салоніках. Більшість з них виготовлені з міді та бронзи, а найбільша, вагою понад 8 грамів, містила 4% срібла і була викувана в Лондоні. Усього знайшли 209 монет.

“Наразі це найбільша схованка римських монет, знайдена у печері на півночі Іспанії. Знайдені монети, мабуть, можуть розповісти про конфлікт, що був раніше на прикордонній території”.

Також археолог повідомив, що незабаром вони повернуться до цього району для подальших розкопок, щоб дізнатися про можливе поселення чи притулок.

В Іспанії голодний борсук знайшов величезну схованку римських монет 3-5 століття

ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях