В Італії вперше виявили та ізолювали “нігерійський” штам коронавірусу COVID-19 – 24 Новини

В Італії вперше виявили та ізолювали “нігерійський” штам коронавірусу COVID-19

Вчені занепокоєні, оскільки він може бути стійким до доступних сьогодні вакцин.

Президент Італійської спілки вірусологів і директор мікробіологічної лабораторії Арнальдо Карузо заявив, що на півночі країни, у місті Брешія, виявили та ізолювали “нігерійський” штам коронавірусу. Про це повідомляє Adnkronos Salute.

“Вперше в Італії ми ізолювали штам, що несе мутації, які викликають занепокоєння, оскільки вони можуть бути стійкими до доступних сьогодні вакцин проти COVID-19”, — сказав науковець.

Також вірусолог уточнив, що зараз цей штам розвивається переважно в Нігерії, однак зафіксовано  кілька випадків і їхня кількість зростає.

Відомо, що новий штам виявили випадково під час аналізу біологічних зразків “широкого кола контрольних пацієнтів”. “Нігерійський” штам ідентифікували в хворої на COVID-19 людини африканського походження.

За словами Карузо, наразі необхідно визначити, чи це є поодиноким випадком, чи штам вже циркулює на території.  Позитивним кроком, що дозволить провести дослідження є те, що вірус вдалося ізолювати. 

“Тепер, ізолювавши вірус, ми нарешті зможемо оцінити, чи проявляє цей варіант порівняно з початковим штамом або іншими відомими мутантами більшу агресивність і чи є він стійким до антитіл, що виробляються після вакцинації. Мутант має багато точок мутації в білку Spike (S-білок), що викликає особливу занепокоєність через його можливу ​​стійкість до вакцин”, — пояснив Карузо.

Нагадаємо, раніше уряд Італії вирішив посилити карантинні обмеження в п’яти регіонах країни через збільшення кількості осіб, інфікованих коронавірусом COVID-19.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Мы в соц. сетях