В ЄС схвалили вакцину від коронавірусу компанії AstraZeneca – 24 Новини

В ЄС схвалили вакцину від коронавірусу компанії AstraZeneca

Європейське агентство лікарських засобів схвалило вакцину від коронавірусу від AstraZeneca. Її використання ще належить дозволити ЄК. Тим часом у ФРН комісія з вакцинації рекомендує цю вакцину тільки для людей до 64 років

Європейське агентство лікарських препаратів (EMA) схвалило в четвер, 28 січня, допуск до застосування в країнах ЄС вакцини британсько-шведської компанії AstraZeneca. Остаточне рішення про використання цієї вакцини в державах-членах ЄС повинна прийняти Єврокомісія. Про це повідомляє DW.

Вакцина від AstraZeneca стала третім препаратом, допущеним до використання в ЄС для вакцинації від коронавірусу. До цього в ЄС дозволили використання вакцин німецької фірми BioNTech і її американського партнера Pfizer, а також препарату концерну Moderna.

За даними експертів, вакцина AstraZeneca є дешевшою, ніж два інших виробника і має прості умови зберігання. У той же час недостатньо даних про ефективність цієї вакцини для людей старше 65 років. Постійна комісія з вакцинації при німецькому Інституті Роберта Коха вже заявила, що вакцину AstraZeneca слід використовувати тільки для людей у віці від 18 до 64 років.

Нагадаємо, цю вакцину фармацевтична компанія AstraZeneca розробила у співпраці з Оксфордським університетом. Першою у світі її затвердили у Великій Британії.

Вакцина AstraZeneca може зберігатися при температурі від двох до восьми градусів, яку забезпечують звичайні холодильники, полегшує її транспортування і використання. При цьому вакцини від BioNTech / Pfizer і Moderna можливо зберігати при більш низьких температурах – в проміжку від мінус 80 до мінус 60 (BioNTech/Pfizer) і від мінус 25 до мінус 15 градусів (Moderna).

Раніше Єврокомісія замовила 400 млн доз вакцини AstraZeneca для 27 країн-членів ЄС. З них 56 млн доз повинна отримати Німеччина. За цією угодою компанія отримала передоплату в розмірі 336 млн євро.

Однак 22 січня компанія повідомила, що до кінця березня зможе поставити тільки до 31 мільйона доз вакцини замість обіцяних 80 млн доз. Брюссель відреагував на це погрозами судового позову до AstraZeneca за невиконання умов угоди. При цьому в Брюсселі відзначають, що за межами ЄС AstraZeneca виконує свої зобов’язання і поставляє необхідну кількість вакцини, наприклад, до Великобританії.

Представники фармкомпанії вже кілька разів зустрічалися з представниками Єврокомісії для врегулювання ситуації. 28 січня AstraZeneca заявила, що оприлюднить контракт, укладений з ЄС.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Мы в соц. сетях