Вперше в історії космонавтики оголошено набір парастронавтів – 24 Новини

Вперше в історії космонавтики оголошено набір парастронавтів

Паралельно будуть проводити набір звичайних астронавтів

Уперше в історії галузі Європейське космічне агентство (ЄКА) оголосило набір парастронавтів – осіб, які мають фізичні вади, однак можуть полетіти в космос. Про це повідомляє пресслужба агентства. 

“Вперше для ЄКА та пілотованих польотів у всьому світі, ЄКА шукає осіб, які мають психологічну, когнітивну, технічну та професійну кваліфікацію для космонавта, але мають фізичні вади, які зазвичай не дозволяють їм відповідати вимогам, пов’язаним з використанням сучасного космічного обладнання”, – йдеться у повідомленні. 

В агентстві заявили, що готові інвестувати в адаптацію космічного обладнання, намагаючись таким чином надати таким кваліфікованим фахівцям можливість працювати членами екіпажу під час космічної місії.

Окрім цього, Європейське космічне агентство запускає з міжнародними партнерами та постачальниками обладнання дослідження, яке має визначити необхідні потенційні адаптації космічного устаткування для польотів парастронавтів у космос.

“Попереду багато невідомого, єдина обіцянка, яку ми можемо дати сьогодні, – це одна серйозна, віддана і чесна спроба розчистити шлях у космос для астронавта з обмеженими можливостями”, – запевнили в ЄКА.

Як зазначається, взявши за основу досвід Міжнародного паралімпійського комітету та розроблену ним таблицю для класифікації різних видів та ступенів порушень, спеціалісти ЄКА оцінили кожну категорію з огляду на власний досвід та передумови виконання завдань під час космічної місії:

  • Червони – коли вид та ступінь інвалідності не відповідали завданням.
  • Зелений – коли вид та ступінь інвалідності можуть бути сумісними із завданням.
  • Жовтий – коли вид та ступінь інвалідності можуть стати повністю сумісними із завданням з деякими коригуваннями, модифікаціями чи нововведеннями.

Нагадаємо, раніше Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) показало, як астронавти вийшли у відкритий космос, аби завершити заміну застарілих батарей на МКС. 

 


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Мы в соц. сетях