Вперше в історії країни президентом Танзанії стала жінка – 24 Новини

Вперше в історії країни президентом Танзанії стала жінка

Очільницею країни стала колишня віцепрезидент Самія Хасан Сулуху

Уперше в історії Танзанії пост президента посіла жінка. В п’ятницю, 19 березня, до присяги була приведена Самія Сулуху Хасан, яка раніше обіймала посаду віцепрезидента. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна” з посиланням на місцеві ЗМІ.

“Я, Самія Хасан Сулуху, обіцяю бути чесною, дотримуватися та захищати конституцію Танзанії”, – сказала вона під час президентської присяги.

До слова, колишній президент Танзанії Джон Магуфулі несподівано помер у середу, 17 березня, у віці 61 року. Він обіймав посаду глави держави з 2015 року.

Довідка:

Самія Хасан Сулухія (народ. 27 січня 1960 року) – танзанійський політик, що представляє партію Чама Ча Мапіндузі. Вона стала першою в історії Танзанії жінкою, яка зайняла посаду віцепрезидента – після загальних виборів 2015 року при президенті Джона Магуфулі.

Була депутатом парламенту з 2010 по 2015 рік і державним міністром в кабінеті віцепрезидента з питань союзу з 2010 року. До цього вона займала пост міністра в напівавтономному регіоні Занзібар в адміністрації президента Амані Карум.

У 2014 році була обрана заступником голови Установчих зборів, якому доручено підготувати проєкт нової конституції країни.

Нагадаємо, 20 листопада 2020 року Центральна виборча комісія Молдови оголосила лідерку партії “Дія і солідарність” Маю Санду переможцем виборів президента. Вона також стала першою жінкою-президентом в країні.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Мы в соц. сетях