До кінця 2021 вперше за 30 років в Україні може з’явитися реєстр зброї – Монастирський – 24 Новини

До кінця 2021 вперше за 30 років в Україні може з’явитися реєстр зброї – Монастирський

Також він висловив надію, що “хоча б у першому читанні проголосують за закон про обіг зброї, і далі можна рухатись до прийняття у другому читанні”.

Голова Міністерства внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що на сьогодні пріоритетним питанням для нього є створення повноцінного реєстру зброї. Додав, що такий реєстр з’явиться в Україні найближчим часом.

Про це Монастирський заявив під час наради в Офісі генпрокурора 26 жовтня.

“Поставив завдання, щоб до кінця цього року, максимум початку наступного, в Україні запрацював повноцінний реєстр зброї, який, на жаль, не був створений за 30 років Незалежності”, – повідомив міністр.

Також він висловив надію, що “хоча б у першому читанні проголосують за закон про обіг зброї, і далі можна рухатись до прийняття у другому читанні”. Монастирський прогнозує, що питання вирішиться до кінця року.

Водночас, голова Національної поліції України Ігор Клименко повідомив, що для поліції стало додатковим викликом те, що зловмисники почали використовувати пошту для переправлення зброї.

“Люди безперешкодно пересилають як боєприпаси, так і запчастини до зброї”, – заявив Клименко.

При цьому за останні 9 місяців було зареєстровано на 24% менше правопорушень, пов’язаних з торгівлею зброєю, ніж за аналогічний період минулого року.

У 83 відсотках кримінальних проваджень особи отримали повідомлення про підозру. Завершено розслідування та надіслано до суду з обвинувальним актом майже 2 тисячі таких фактів. В результаті до кримінальної відповідальності притягуються 2 800 правопорушників цієї категорії. З них взято під варту 300 осіб. Щодо більш як 230 обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, повідомив Клименко.

Крім того, на збуті зброї попадаються і військові – події на сході штовхають їх на те, щоб вивозити зброю та боєприпаси в мирне життя, повідомив голова Нацполіції.

За його словами, за 9 місяців задокументовано понад 120 фактів вилучення з незаконного обігу зброї та боєприпасів у діючих військових та колишніх учасників бойових дій; направлено до суду кримінальні провадження щодо 11 організованих злочинних груп, причетних до незаконного обігу зброї.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях