Митникам хочуть втричі підняти зарплати – 24 Новини

Митникам хочуть втричі підняти зарплати

Українським митникам хочуть втричі підвищити зарплати, щоби змусити їх відмовитися від хабарів і сумлінно боротися з контрабандою. Гроші для підвищення зарплат пропонують брати зі штрафів, накладених митниками на контрабандистів.

Такий спосіб боротьби з корупцією у ввіреній йому службі запропонував глава ДМС Павло Рябікін. Керівник Державної митної служби вважає, що боротися з контрабандою на кордоні потрібно за допомогою високих зарплат митників. Мовляв, отримуючи високу платню, митник не буде думати про хабарі, і всіляко дбатиме про “чистоту мундира”.

Глава ДМС запропонував, як можна підвищити зарплату митника

Нині зарплата рядового митника становить 16-18 тисяч гривень. Однак глава ДМС вважає, що такої платні для його підлеглих недостатньо, щоби позбавити їх спокуси заробити на своїй посаді. Тому зарплати митників потрібно підвищити до 40-50 тисяч. Тоді потреба в хабарах відпаде, вважає керівник.

“Ми вважаємо, що якщо митник на сьогоднішній день вийде на заробітну плату в районі 40-50 тисяч грн, це буде ефективний стримуючий фактор, особливо разом із механізмами контролю”, – переконаний глава ДМС.

Митникам хочуть втричі підняти зарплати

При цьому підвищити зарплату митників можна, не підвищуючи ані на гривню витрат із бюджету. Високі зарплати митників можна забезпечити за рахунок штрафів, якими будуть обкладатися впіймані ними контрабандисти.

“Тобто, у людини є альтернатива: взяти умовну тисячу доларів за оформлення і щось пропустити або отримати цю саму тисячу доларів у вигляді бонусу, затримавши цей вантаж, визначивши правильно його вартість і отримавши фіксований відсоток від накладеного штрафу в якості матеріального заохочення” , – говорить Рябікін.

При цьому він вважає, що самі штрафи потрібно істотно підвищувати, а також посилити систему покарання за спробу провести через кордон товар контрабандою. На думку Павла Рябікіна, за такі правопорушення має невідворотно наступати позбавлення волі, як для контрабандиста, так і для митника, якщо він вступить з ним у змову.

При цьому глава митниці не каже, що буде із зарплатами його підлеглих, коли вони переловлять усіх контрабандистів. Очевидно у таке віддалене майбутнє Павло Рябікін не зазирає.

До речі, Україна вже знає приклади боротьби з корупцією за допомогою високих зарплат. Зокрема, після підвищення зарплат суддям українські суди стали територією повного торжества права, де ніхто навіть не думає про хабарі. Очевидно тепер вдалий досвід судів можна переносити і на митницю.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях