«Немає кривавих образів»: книги Булгакова і Акуніна заборонили ввозити в Україну – 24 Новини

«Немає кривавих образів»: книги Булгакова і Акуніна заборонили ввозити в Україну

У перелік “заборонених” також потрапили книги Акуніна, Ахматової та деяка дитяча література.

В Україну заборонили ввозити популярні детективи авторства Бориса Акуніна та книгу Булгакова “Майстер і Маргарита”. В Держтелерадіо заборону книг пояснили “прихованою пропагандою”, передає APnews з посиланням на “Укрінформ”.

Так, начальник управління дозвільної процедури та контролю за розповсюдженням видавничої продукції Держтелерадіо Сергій Олійник заявив, що “абсолютно кожна російська книга більшою чи меншою мірою є носієм ідеології «русского міра». Тому хороша книга, на якій вказано, що вона видана в Росії, мимоволі викликає позитивні асоціації з державою-агресором. Під час війни це неприпустимо”.

Крім того, Олійник каже, що він шкодує, що немає повної заборони на ввезення з РФ абсолютно усієї друкованої продукції. Його управління розглядає заявки імпортерів і видає або не видає дозвіл на ввезення кожного конкретного видання.

Заборону на ввезення книг Бориса Акуніна пояснили таким чином:

“У серії детективів про Ераста Фандоріна російський силовик постає не в образі кривавого опричника, а справжнього аристократа ХІХ століття. А всі описані події відбувалися в той час, коли Московія вирізала черкеський народ”, – повідомив Олійник.

Щодо заборони “Майстра та Маргарити” авторства Булгакова, за словами Олійника, було заборонено конкретне видання, де у передмові “згадуються представники російського кіно, які за публічну підтримку військової інтервенції внесені до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці”.

Також під заборону потрапила книга “Чому я можу навчитися в Анни Ахматової”, через “Жовтневу революцію, ілюстровану портретами Леніна і червоними прапорами”.

А дитяче видання “Від динозавра до компоту. Учені відповідають на 100 запитань про все” взагалі назвали “пропагандистським” і таким, що “формує неповагу до інших суверенних держав”.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях