СБУ викрила аферистів, які збували “довідки” про негативний COVID-тест експрес-доставкою – 24 Новини

СБУ викрила аферистів, які збували “довідки” про негативний COVID-тест експрес-доставкою

Середня ціна фальшивих медичних документів коливалася в межах 1000 гривень.

Кіберспеціалісти СБУ заблокували мережу анонімних сайтів, за допомогою яких ділки збували підроблені медичні документи, серед яких були і негативні тести на коронавірус.

Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу СБУ.

Під час досудового розслідування слідчі задокументували, що мережу веб-ресурсів заснували у липні 2020 року двоє мешканців Київської області. Так, зловмисники приймали замовлення на виготовлення підроблених негативних результатів ПЛР-тестів на COVID-19 для виїзду за кордон.

СБУ викрила аферистів, які збували "довідки" про негативний COVID-тест експрес-доставкою

Крім того, ділки займалися фальсифікацією медичних довідок для отримання водійських прав і листки тимчасової непрацездатності з підробленими печатками державних та комунальних медзакладів Києва.

Згідно з попередньою інформацією, зловмисники щодня збували до 10 фальшивих документів. При цьому вартість підробки залежала від виду документа і терміновості виготовлення, однак середня ціна коливалася в межах 1000 гривень.

Співробітники СБУ встановили, що ділки зареєстрували кілька фіктивних фірм і відкрили банківські рахунки на підставних осіб. Реквізити вони використовували для отримання коштів за підроблені документи.

СБУ викрила аферистів, які збували "довідки" про негативний COVID-тест експрес-доставкою

Зазначається, що “довідки” замовникам збували через служби експрес-доставки.

Під час проведення обшуків за адресами проживання організаторів оперативники виявили і вилучили комп’ютерну техніку та мобільні пристрої.

Наразі тривають слідчі дії, вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозри за ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків) та ст. 205-1 (підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб-підприємців) Кримінального кодексу України.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях