У Раду внесли законопроект, який “захистить” УПЦ від “дискримінації та тиску” ПЦУ – 24 Новини

У Раду внесли законопроект, який “захистить” УПЦ від “дискримінації та тиску” ПЦУ

Авторами законопроекту виступили позафракційні нардепи.

Позафракційні депутати внесли на розгляд Ради законопроект, покликаний “захистити УПЦ від дискримінації”. На думку авторів, низка законів, прийнятих Верховною Радою VIII скликання, дозволяє новоствореній ПЦУ буквально “захоплювати” УПЦ.

Так, авторами законопроекту виступили нардепи Вадим Новинський, Вікторія Гриб, Дмитро Шенцев, Дмитро Шпенов та Сергій Магера.

Ініціативою пропонується внести зміни до деяких законів України щодо діяльності релігійних організацій та забезпечення конституційного права громадян на свободу світогляду і віросповідання. На думку авторів, вони грубо порушують Конституцію.

У пояснювальній записці сказано, що Законом України № 2662-VIII передбачено примусове найменування релігійної організації конкретною назвою.

“Тобто цим законом, всупереч вимогам ч. 3 ст.35 Конституції України щодо відокремлення держави від церкви, регулюється порядок найменування релігійної організації. Таким чином держава, втручаючись у внутрішні справи релігійної організації, в примусовому порядку намагається позбавити Українську Православну Церкву її власної назви”, – йдеться у тексті.

На думку авторів, внаслідок прийняття вказаного закону, УПЦ знаходиться під постійним тиском органів державної влади, які відмовляють її релігійним громадам в реєстрації.

Є претензії до ще одного закону – № 2673-VIII, яким встановлена процедура зміни підлеглості релігійних організацій. Автори зазначають, що завдяки йому відбувається захоплення представниками новоствореної Православної церкви України Української Православної Церкви.

“За два з половиною роки дії цього закону було змінено юрисдикцію 270 громад УПЦ та захоплено близько 200 православних храмів”, – йдеться у тексті.

У висновку автори вказали, що вказані закони “прийняті в інтересах Православної церкви України” і є “дискримінаційними” по відношенню до Української Православної Церкви. Як наслідок – ними користуються церковні рейдери, що призводить до щоденної дестабілізації релігійної ситуації в суспільстві.

Таким чином із законів пропонується видалити низку норм, зокрема:

  • що релігійна організація повинна вказувати свою належність до організації, керівний центр якої знаходиться у Росії;
  • що до статутних органів управління зазначеної закордонної релігійної організації обов’язково мають входити керівники релігійної організації що діє на території України з правом вирішального голосу тощо.

Зауважимо, що вказаний законопроект подавався ще у липні. Потім його відкликали для доопрацювання і наразі передали на розгляд керівництва.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях