В Україні планують позачергове підвищення пенсій для деяких громадян – 24 Новини

В Україні планують позачергове підвищення пенсій для деяких громадян

В Україні, після березневої індексації пенсій, передбачено ще три етапи підвищення пенсійних виплат громадянам, які відбудуться в квітні, липні та грудні. Однак уряд має намір, в обхід цього графіка, збільшити пенсії для ще однієї категорії громадян. Йдеться про ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, а також про людей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

Цьогоріч виповнюється 35 років з моменту аварії на ЧАЕС. Ця катастрофа зробила непридатною для життя частину української і не лише української землі на багато тисяч років. Адже, у деяких радіонуклідів період напіврозпаду триває дуже довго. Так, наприклад, в америцію-241 він становить 432 роки, а у Плутонію-239 – понад 24 тисяч років.

Саме тому людей із населених пунктів, розташованих в 30-кілометровій зоні ЧАЕС, відселили, хоча кожен з них встиг “сьорбнути” своєї дози радіонуклідів. Однак найбільше дісталося ліквідаторам аварії, які першими прийняли на себе весь удар “мирного атому”, що вирвався на свободу.

У Кабміні намітили план заходів, присвячених 35-й річниці аварії на ЧАЕС. Серед них, звичайно, буде чимало зустрічей, круглих столів, доповідей. Люди мають більше знати про цю катастрофу. Однак уряд вважає, що держава повинна віддати ліквідаторам не лише моральний борг, а й подбати про матеріальне забезпечення тих, хто ще живий.

В Україні планують позачергове підвищення пенсій для деяких громадян

Так, прем’єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що держава повинна максимально подбати про їхнє матеріальне і медичне забезпечення. Тому, в плані заходів передбачено питання щодо збільшення видатків на пенсії ліквідаторам, які мають інвалідність, а також громадянам, які постраждали від катастрофи на ЧАЕС.

“Люди, які рятували життя і здоров’я громадян України, здоров’я жителів усього світу, заслуговують того, щоб мати гідну підтримку і захист з боку держави. Вони повинні відчувати її кожен день. Тому затверджений план містить заходи, спрямовані на підвищення соціального добробуту цих людей” , – повідомив Шмигаль.

Таким чином, Мінсоцполітики, Пенсійному фонду і Держагентству України з управління зоною відчуження доручено найближчим часом вивчити питання щодо підвищення пенсій чорнобильцям і представити свої рекомендації.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях