Грошей, запланованих на субсидії, вистачить лише до нового опалювального сезону – 24 Новини

Грошей, запланованих на субсидії, вистачить лише до нового опалювального сезону

Грошей, закладених в бюджеті на субсидії, вистачить лише до нового опалювального сезону. Далі владі доведеться шукати додаткових ресурсів, аби виплатити людям допомогу. В Мінфіні запевняють, що вихід буде знайдено.

Субсидії буде профінансовано до кінця року, хоча суми, закладеної в бюджет, вистачає лише до початку опалювального сезону. Мінфін не залишить субсидіантів без грошей, запевнив глава Мінсоцполітики Сергій Марченко в інтерв’ю, яке він дав одному з українських видань.

Загалом цьогоріч на фінансування субсидій заплановано в бюджеті 35 мільярдів гривень. Цієї суми із дуже великою натугою вистачає на поточні виплати. Так, у травні-червні були затримки з виплатою грошей, і тільки в липні ситуація почала потроху налагоджуватись.

Однак із початком нового опалювального сезону зростуть тарифи на опалення, а також підвищаться тарифи на електроенергію. Природно, що за таких умов обсяг субсидій мав би зрости. А фактично виходить навпаки: до нового опалювального сезону в бюджеті вичерпаються всі гроші, що були закладені на субсидії.

Втім, в уряді вже метикують, як вийти з цієї ситуації, каже Сергій Марченко.

Грошей, запланованих на субсидії, вистачить лише до нового опалювального сезону

“Ми наразі здійснюємо оцінку разом з Мінсоцполітики, якою є додаткова потреба в коштах на субсидії. Як тільки ми цю оцінку зможемо трансформувати, то вийдемо з ініціативою про додаткове збільшення видатків на цю сферу”, – повідомив глава Мінфіну.

Гроші для додаткового фінансування субсидій в бюджеті є, запевнив головний фінансист країни. Так, за перші сім місяців поточного року загальний фонд бюджету вже перевиконано на 25,3 мільярди гривень. Причому цей тренд на перевиконання запланованих показників має зберегтись до кінця року. За рахунок перевиконання Мінфін вже скоригував деякі цифри у бюджеті у бік збільшення на загальну суму понад 12 мільярдів гривень.

Отже й на субсидії грошей вистачить усім, хто їх потребує. Водночас, це не означитиме, що держава призначатиме субсидії направо і наліво. Їх зможуть одержувати лише ті, хто реально не може самотужки сплачувати за комунальні послуги.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях