Ізоляція та біда з грошима: заробітчани масово скаржаться на важкі умови роботи в пандемію – 24 Новини

Ізоляція та біда з грошима: заробітчани масово скаржаться на важкі умови роботи в пандемію

Заробити в цьому сезоні їм вдалось набагато менше, ніж раніше. А от витрат побільшало.

Сезон збору ягід для українських (і не тільки) заробітчан за кордоном закінчився. І багато хто при цьому залишився дуже розчарованим цим сезоном – як через умови, так і з-за заробіток.

Погода і зіпсований урожай

Свої корективи в заробіток наших заробітчан внесла в тому числі і погода. Ксанія розповіла, що в цьому сезоні були різкі перепади – божевільна спека і затяжні дощі. Як наслідок, та ж полуниця дуже швидко достигла, настільки швидко, що багато працівників ще не встигли вийти із самоізоляції по прильоту і, відповідно, збирати її було нікому.

Крім того, за словами Ксанії, зазвичай полуницю збирали близько 4 тижнів, в цьому ж році – 2 тижні. Через це і фермери, і заробітчани втратили гроші.

“Полуниця дуже швидко згоріла, а лохина – полопалася від вологи. Дуже багато врожаю зіпсувалося. Фермери втратили багато грошей, відповідно на нашій зарплаті це теж позначилося. У цьому сезоні заробити вдалося набагато менше, ніж раніше. За кожен тиждень ми втрачали сотні євро” , – розповіла вона.

Умови – здати купу тестів і чекати результатів “за свій рахунок”

За словами Ксанії, українцям перед початком роботи в Європі потрібно було здати як мінімум три тести на коронавірус – перед вильотом, після прильоту в аеропорту і вже на фермі. І поки не прийдуть негативні результати, до роботи їх не допускали. Відповідно, проживання, харчування – все за свій рахунок. А це від кількох днів до кількох тижнів.

“І хоч нам спочатку і обіцяли перерахувати оренду і зробити знижку за житло, але по факту нічого цього не було і ми платили повну вартість”, – поділилася менеджер з працевлаштування в Європі.

Тут слід підкреслити, що раніше українці приїжджали на заробітки і відразу приступали до роботи, а через пандемію вони кілька днів, а то і тижнів, за свій рахунок сиділи в очікуванні результатів тестів. Тобто з’явилася додаткова стаття витрат.

Подорожчали, за словами Ксанії, і самі квитки. Минулого року в ту ж Фінлянлію можна було полетіти за 100 євро, цього ж сезону квиток в один кінець коштував близько 200 євро. Туди і назад – 400.

“За моїми даними, близько 9000 українців приїхали збирати ягоди тільки до Фінляндії цього року. І багато хто з них розчарувався і сказав, що поки пандемія не закінчиться, більше на заробітки не поїдуть”, – розповіла вона.

“Нас не випускали в цивілізацію”

Ну і вишенькою на торті стало те, що деякі фермери в цьому сезоні не випускали своїх працівників на вихідних “в цивілізацію” – тобто в місто. Максимум – можна було поїхати в супермаркет і купити продуктів.

“Зазвичай у свій вихідний люди їхали на шопінг, гуляти, в кафе – куди завгодно. А цього року деякі фермери були категорично проти, щоб хтось виїжджав у великі міста, крім як поїхати в супермаркет і купити продукти”, – розповіла Ксанія.

Пояснила, що фермери боялися, що у великому місті працівник міг заразитися коронавірусом, потім принести його на ферму, заразити інших і робота б стала.

“З огляду на всі ці умови, дуже багато людей залишилися незадоволені – ти прилетів, витратив купу грошей на квитки і тести, просидів самоізоляцію і теж витратився, а тебе навіть нікуди не випускають. Та й заробити не вдалося стільки, скільки планували спочатку. Тому багато і заявляють, що поки пандемія не закінчиться, на заробітки їхати не планують. Побачимо, що буде в новому сезоні. Спрогнозувати складно, все так швидко змінюється”, – резюмувала вона.

Що стосується вакцинації – українцям в Фінляндії можна було вакцинуватися, при цьому дозволяли навіть обирати препарат, яким ті хотіли отримати щеплення. Але, за словами Ксанії, це мало сенс для тих, хто приїхав за довгостроковим контрактом, наприклад, на півроку.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях