Нафтогаз більш ніж удвічі завищує вартість українського газу при продажу населенню – 24 Новини

Нафтогаз більш ніж удвічі завищує вартість українського газу при продажу населенню

Компанія Нафтогаз продає українцям газ вітчизняного видобутку за завищеною ціною. Ця ціна завищена більш ніж удвічі. При цьому влітку українці могли б обходитися тільки газом українського видобутку і, відповідно, користуватися тільки дешевими тарифами на газ.

Про це йшлося в черговому випуску проекту “Народна думка” на платформі YouTube.

Компанія Нафтогаз, до складу якої входить “Укргазвидобування”, відзвітувала що лише за п’ять місяців нинішнього року, їй вдалося підвищити обсяги видобутку українського газу за рахунок підвищення темпів буріння і загальної площі проходки.

“За півроку передали в експлуатацію 15 свердловин, 4 з яких високодебітні (є більш продуктивними), що сумарно дає країні півмільйона кубометрів газу на добу”, – процитував блогер цифри від Нафтогазу.

При цьому він поділився деякими своїми розрахунками. Так, за минулий рік Україна спожила сумарно 18,5 мільярда кубометрів газу або ж, якщо перерахувати на добове споживання, то вийде 22 кубометра на добу.

“І тут лише тільки ці півмільйона на добу дають 5% (тут блогер трохи помилився: насправді 0,5 млн від 22 млн становлять не 5, а лише 2,27%, – авт.). І якщо такими ж темпами видобуток газу буде рости, то до кінця року будуть всі 10% (з тієї ж причини буде близько 5%, – авт.) “, – припустив автор проекту.

https://www.youtube.com/embed/KTPMjyySTH8 Однак це зростання внутрішнього видобутку газу чомусь ніяк не позначається на його вартості для нас, споживачів. Хоча для літнього споживання українцям цілком вистачило би тільки українського газу, говорить блогер.

Але ж він набагато дешевший, ніж ринкова європейська ціна, до якої у нас “прив’язали” ціни на газ. Так, ще не будучи главою Нафтогазу, Юрій Вітренко розповідав, що ціна українського газу становить приблизно 3,15 гривні.

“Нафтогаз продає його нам, українцям по 8.Тобто, бачимо більш ніж удвічі накрутку”, – підсумував блогер.

При цьому Нафтогаз, судячи з червня, і не думає зменшувати українцям літні тарифи на газ, щоб вони хоч трохи могли перевести подих від вартості комуналки і, можливо, заощадити якісь гроші для оплати зимового споживання.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях