Не менше 3000 гривень: названо мінімальну пенсію, яку отримуватимуть українці “у віці“ – 24 Новини

Не менше 3000 гривень: названо мінімальну пенсію, яку отримуватимуть українці “у віці“

Вже з наступного року українці “у віці” отримуватимуть мінімальну пенсію в розмірі 3000 гривень. Йдеться про пенсіонерів, яким понад 70 років.

Такими планами на брифінгу поділилася міністр соцполітики Марина Лазебна.

За словами голови Мінсоцполітики, вже до кінця нинішнього року в Україні вдалося в півтора рази збільшити чисельність пенсіонерів, які одержують пенсію у розмірі від 3 до 4 тисяч гривень. Крім того, на 40% зросла чисельність пенсіонерів, які одержують від 4 до 5 тисяч гривень. Цього вдалося досягти лише за півтора роки завдяки реалізації цільових пенсійних програм, каже Лазебна.

Крім того, цього року вперше вдалося підвищити виплати всім, без винятку, пенсіонерам, зазначила міністр.Вона також розповіла про етапи підвищення пенсій, які плануються наступного року.

Не менше 3000 гривень: названо мінімальну пенсію, яку отримуватимуть українці “у віці“

У 2022 році пенсії підвищуватимуть у п’ять етапів

Вже з січня піднімуть виплати чорнобильцям.

У березні очікується наймасовіше підвищення пенсії – індексація. Причому пенсії індексують усім, і за однаковим алгоритмом.

В липні зростуть мінімальна та максимальна пенсії у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму. Причому мінімальна пенсія має нарешті перетнути поріг у 2 тисячі гривень. Вона стане 2027. Водночас зростуть і надбавки до пенсій за наднормативний стаж.

У жовтні піднімуть мінімальну зарплату, а разом із нею зросте і мінімальна пенсія для громадян віком від 65 років, які мають повний страховий стаж (30/35 років). Для них мінімальна пенсія зросте із 2600 до 2680 гривень.

Крім того, з 1 жовтня “вікову” лінійку, якій належать доплати, розширять 70-річними пенсіонерами. Нагадаємо, зараз доплати одержують громадяни віком від 75 років. А з жовтня 2022 року цей віковий поріг мають намір знизити до 70 років. Їм доплачуватимуть щомісяця до 300 гривень.

Таким чином, з жовтня наступного року всі пенсіонери віком від 70 років, які мають повний страховий стаж, отримуватимуть мінімальну пенсію у розмірі 3000 гривень. За підрахунками, таку надбавку до пенсії отримають близько півтора мільйона осіб.

Ще одне підвищення пенсій очікує на українців у грудні 2022. Воно знову, як і в липні, буде пов’язане з підвищенням прожиткового мінімуму. Мінімальну пенсію піднімуть до 2093 гривень.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

Від Smi.biz


You may also like...

Мы в соц. сетях